Czytających: 6280

Pruszków: I liga koszykówki mężczyzn: Ta porażka może mieć duże znaczenie

Niedziela, 10 lutego 2019, 9:26
Aktualizacja: 9:52
Koszykarze Górnika po trzech z rzędu wygranych ponieśli porażkę w Pruszkowie, gdzie ulegli miejscowemu Zniczowi 68–73.

Przed tym meczem nieco lepszym bilansem legitymowali się wałbrzyszanie (11-10), a Znicz miał bilans (10-11). Zwycięstwo gospodarzy spowodowało, że teraz obie ekipy mają identyczny bilans 11-11.

Sam mecz świetnie rozpoczęli gospodarze, którzy po trójkach Kamińskiego i Paszkiewicza w 2. minucie prowadzili 9-0. W kolejnych minutach gra podopiecznych Marcina Radomskiego, zwłaszcza w ofensywie, wyglądała fatalnie i w 5. minucie Pruszków prowadził 19-3. Później Górnicy się nieco przebudzili, ale po 10 minutach to miejscowi prowadzili 25-15.

W drugiej ćwiartce przewaga naszego rywala utrzymywała się cały czas na poziomie 8-12 punktów. Nasi zagrali lepiej w defensywie, ale wciąż rzadko trafialiśmy z dystansu i do przerwy Znicz prowadził 39-30.

W trzeciej kwarcie w pewnym momencie biało-niebiescy zbliżyli się do przeciwnika na odległość 7 punktów (45-38), ale po chwili znów wszystko wróciło do normy i Znicz kontrolowal wydarzenia na parkiecie. Po 30 minutach było 60-48.

W 34. minucie po kilku niezłych akcjach w ataku, nasi zniwelowali nieco różnicę i zrobiło się 64-57. Za chwilę jednak pokarał nas najlepszy w szeregach Znicza Kamiński celnym rzutem za trzy punkty. Górnik walczył o doścignięcie Pruszkowa i na 3 minuty przed końcem był tego bliski, bo było 70-64. Wtedy znów trafił Kamiński. Nasi odpowiedzieli m.in. trójką Spały, ale ostatecznie to gospodarze triumfowali 73-68.

Statystyki: W drużynie Znicza nie do powstrzymania był Karol Kamiński, który zdobył 25 punktów. Gospodarze mieli bardzo słabą skuteczność rzutów za 2 punkty (34,5 procent), ale za to za trzy punkty trafiali znakomicie - na 31 prób piłka aż 14 -krotnie znajdowała drogę do naszego kosza - 45,2 procent. W naszej ekipie tylko dwóch graczy osięgneło dwucyfrowe wyniki punktowe - Niedźwiedzki i Kruszczyński. Wygraliśmy znów zdecydowanie walkę na tablicach 41-28. Mieliśmy za to olbrzymie problemy ze skutecznością w rzutach za dwa punkty. Trafiliśmy zaledwie 12 na 35 prób - 34,3 procent. W rzutach za trzy punkty wyglądało to lepiej - 8/20 prób.

Znicz Pruszków - Górnik Wałbrzych 73-68 (25-15, 14-15, 21-18, 13-20)

Górnik: Niedźwiedzki 22 (15 zbiórek), Kruszczyński 14, Der 7 (6 zbiórek), Wróbel 7 (8 zbiórek), Spała 6 (6 zbiórek), Małecki 4 (5 asyst), Krzywdziński 3, Ratajczak 3, Glapiński 2, Durski 0.