Czytających: 4664

Wrocław: I liga koszykówki: Śląsk był zdecydowanie lepszy

Sobota, 6 kwietnia 2019, 18:11
Aktualizacja: 18:35
W pierwszym meczu fazy play off I ligi koszykówki, wrocławski Śląsk bardzo pewne 94–72 pokonał wałbrzyskiego Górnika.

Faworytem spotkania oczywiście byli wrocławianie, którzy mają jeden cel - awans do ekstraklasy. Wałbrzyszanie zaczęli od celnej dwójki Niedźwiedzkiego i trójki Małeckiego i prowadziliśmy 5-0. I tyle dobrego można powiedzieć o grze podopiecznych Marcina Radomskiego w I kwarcie. Gospodarze bardzo szybko opanowali sytuację i zdobyli 14 punktów z rzędu. Niemoc Górnika przełamał Niedźwiedzki, ale wciąż widać było, że miejscowi są bardzo mocno skoncentrowani i bardzo zależy im na wyraźnym zwycięstwie. Kwartę skuteczną akcją zakończył były gracz Górnika Krzysztof Jakóbczyk i po 10 minutach Śląsk prowadził 28-14.

W drugiej ćwiartce gospodarze spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i nie pozwalali biało-niebieskim zbliżyć się z wynikiem. Po celnym rzucie Jakuba Musiała w 15. minucie wojskowi prowadzili już 37-20. Górnicy nie dość, że mieli spore problemy w ataku i zdobywanie punktów przychodziło im z trudnością, to dodatkowo wrocławianie dziurawili co chwilę nasz kosz. Po 20 minutach było 46-24 i praktycznie emocje w tym spotkaniu się skończyły.

Trzecią kwartę Górnicy zaczęli dobrze, bo zdobyli 6 punktów z rzędu i nieco zniwelowali różnicę (46-30), ale po chwili sytuacja wróciła do smutnej tego dnia rzeczywistości. W 24. minucie gospodarze prowadzili 55-34, a my nie mieliśmy w tym dniu kompletnie recepty na pomysłowo grających graczy Śląska. Po trzech kwartach Wrocław prowadził 69-50.

Ostatnie 10 minut zgodnie z przewidywaniami nie przyniosło wiele zmian. To Śląsk decydował o tempie gry, a podłamani wałbrzyszanie nie znaleźli sposobu, by choć na chwilę dać nadzieję swoim kibicom na nawiązanie wyrównanej walki. Ostatecznie wygrana gospodarzy różnicą 22 punktów pokazuje, kto w tym dniu był zespołem lepszym. Miejmy nadzieję, że jutro Górnik nawiąże bardziej wyrównaną walkę.

Statystyki - gospodarze trafiali z 44 procentową skutecznością zarówno za dwa punkty jak i za trzy punkty. Dla porównania Górnik za dwa trafiał z 41 procentową skutecznością za dwa, ale tylko z 25 procentową za trzy. Tym razem nie udało nam się zdominować tablicy i mieliśmy w elemencie zbiórek remis po 39. W tym meczu Górnik miał zaledwie 8 asyst, co świadczy o naszej bezradności w grze ofensywnej. W dużej mierze katem Górnika był Jakóbczyk, który w całym meczu zdobył 24 punkty i trafił 6 z 10 oddanych trójek. W naszej ekipie kolejne double double uzyskał Piotr Niedźwiedzki.

Śląsk Wrocław - Górnik Wałbrzych 94-72 (28-14, 18-10, 23-26, 25-22)

Górnik: Niedźwiedzki 25 (17 zbiórek), Małecki 11, Kruszczyński 10, Der 7, Spała 7, Wróbel 5, Krzywdziński 5, Durski2, Glapiński 0, Jeziorowski 0, Ratajczak 0.