Wałbrzych: II liga koszykówki: Górnik odjechał w drugiej kwarcie

Czwartek, 18 stycznia 2018, 10:18
Aktualizacja: 10:21
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Pewne zwycięstwo 84:61 odnieśli koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych nad zespołem MKS Otmuchów.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości, którzy byli skuteczniejsi w pierwszych minutach meczu i objęli prowadzenie 2:7. Górnik na nieco ponad pięć minut przed końcem kwarty odrobił niemal całą stratę (8:9), ale przekroczył liczbę pięciu fauli zespołowych, a trzy z nich zanotował kapitan biało-niebieskich Bartłomiej Ratajczak. Po chwili dwoma skutecznymi rzutami za trzy punkty popisał się jednak Kruszczyński i nasz zespół prowadził 16:11. Na półtorej minuty przed końcem na tablicy widniał wynik 20:14, a pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Górnika 20:17.

Piorunujący okazał się początek drugiej kwarty. Szybkie kontry Górnika sprawiły, że przewaga wzrosła do 11 punktów (28:17) i trener przyjezdnych poprosił o czas, który nie poprawił gry rywali oraz nie zatrzymał naporu gospodarzy. Górnicy kontrolowali mecz i powiększali przewagę (34:19). W ostatnich minutach pierwszej połowy wdali się w nieco szaloną grę w ataku, co spowodowało, że wspomniana przewaga zmalała do dziewięciu punktów (40:31). W samej końcówce udało się dorzucić jeszcze pięć punktów, na co rywale odpowiedzieli tylko dwoma i do przerwy mieliśmy wynik 45:33.

W drugiej części meczu obraz gry niewiele się zmienił. W połowie trzeciej kwarty biało-niebiescy prowadzili 57:44 po trzypunktowym rzucie Kruszczyńskiego. Ostatnie minuty tej kwarty należały jednak do Durskiego, który odważnymi wejściami pod kosz zapewniał Górnikowi kolejne punkty. Na ostatnie dziesięć minut spotkania koszykarze wychodzili przy prowadzeniu gospodarzy 68:51.

Ostatnie minuty meczu nie różniły się od tego, co kibice oglądali we wcześniejszych fragmentach. Nasi pewnie kontrolowali przewagę i cały mecz nie dając rozpędzić się gościom. Na sześć minut przed końcem przewaga wzrosła do dwudziestu punktów (75:55). Końcówka kwarty i spotkania nie obfitowała w wiele celnych rzutów, ale biało niebiescy jeszcze powiększali przewagę. W pewnym momencie różnica wynosiła 25 punktów (84:59), a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 84:61.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – MKS Otmuchów 84:61 (20:17, 25:16, 23:18, 16:10)

Górnik: Kruszczyński 18 pkt., Durski 16 pkt., Ratajczak 13 pkt., Krzywdziński 11 pkt., Makarczuk 8 pkt., Wróbel 6 pkt., Spała 6 pkt., Kaczuga 4 pkt., Jeziorowski 2 pkt., Kłyż, Wrona.