Czytających: 4314

Rawicz: II liga koszykówki: O wygranej zadecydowała druga połowa

Niedziela, 23 października 2016, 11:26
Aktualizacja: 11:28
Wałbrzyscy koszykarze mieli trudną przeprawę, ale ostatecznie, dzięki dobrej drugiej części meczu, pokonali w Rawiczu miejscową Rawię 72–60.

Górnik zaczął spotkanie bardzo dobrze i po celnych rzutach Wróbla prowadził 4-0. Później gra się wyrównała i toczyła właściwie kosz za kosz. Na niespełna dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty Rawia wyszła na prowadzenie 14-10, ale końcówkę lepiej rozegrali nasi i po 10 minutach prowadziliśmy 15-14.

W drugiej ćwiartce wałbrzyszanie razili nieporadnością w akcjach ofensywnych, co dość szybko zaczęli wykorzystywać gospodarze i już w 15. minucie Rawia prowadziła 25-19. Górnicy nie pozwolili jednak rywalowi na odskoczenie z wynikiem i po celnej trójce Glapińskiego w 17. minucie było już tylko 27-26 dla Rawii. Ostatecznie po 20 minutach Rawia prowadziła 34-31.

Trzecia kwarta była najlepsza w wykonaniu podopiecznych trenera Arkadiusza Chlebdy. Górnik szybko zniwelował 3 punkty straty, a w 23. minucie po celnym rzucie Kozaka prowadził już 42-35. Nasi już do końca kwarty kontynuowali dobrą grę i po 30 minutach na tablicy widniał wynik 54-47 dla biało-niebieskich.

Ostatnią ćwiartkę Rawia zaczęła od celnej trójki Maciołka, a w 35. minucie po kolejnej trójce Samuły zrobiło się nerwowo, bo prowadziliśmy zaledwie 58-56. Wtedy to wałbrzyszanie opanowali emocje i na 2 minuty przed końcem zbudowali bezpieczną 10-punktową przewagę (69-59). Ostatecznie wygrana różnicą 12 punktów stała się faktem.

Rawia Rawag Rawicz – Górnmik Trans.eu Wałbrzych 60-72 (14:15, 20:16, 13:23, 13:18)

Górnik: Glapiński 20, Niesobski 17 (6 zbiórek, 5 asyst), Wróbel 11, Niedźwiedzki 11 (8 zbiórek), Piros 6, Kozak 5 (5 asyst), Bochenkiewicz 2 (6 zbiórek), Durski 0, Ratajczak 0, Jeziorowski 0.