III liga koszykówki: Spartakus lepszy od Górnika

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 12 lutego 2012, 15:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2012, 7:56
Autor: jelonka.com
Podopieczni Joanny Kawalec przerwali serię czterech porażek pokonując we własnej hali Górnika Wałbrzych 78:59.

W pierwszej kwarcie obie ekipy chaotycznie rozgrywały akcje, ale skuteczniejsi byli gospodarze, którzy po 10 minutach prowadzili 19:8. W drugiej odsłonie przyjezdni starali się odrobić straty, ale po prostych stratach Górnika jeleniogórzanie perfekcyjnie kontrowali i do przerwy prowadzili 39:22.

Po zmianie stron wydawało się, że nic nie zagrozi gospodarzom prowadzącym po chwili 43:22, ale to co się stało na parkiecie przy ul. Sudeckiej zadziwiło miejscowych kibiców, radując przy tym gości. Górnicy zanotowali 20-punktową serię dochodząc do stanu 43:42. W końcówce trzeciej "ćwiartki" Spartakus przebudził się i po "trójce" Kicińskiego po 30 minutach miejscowi prowadzili 48:44. W ostatniej kwarcie ekipa z Jeleniej Góry zapanowała nad emocjami i nie zważając na emocje panujące przy ławkach obu zespołów doprowadzili do końcowego zwycięstwa 78:59.

KSW Spartakus Jelenia Góra - JJKS Górnik Wałbrzych 78:59 (19:8, 20:14, 9:22, 30:15)

KSW: Milancej 23, Góra 13, Jaszczur 12, Tokarewicz 10, Nowicki 8, Samiec 6, Kiciński 6, Rachmiel 2, Gniadzik

JJKS: Maryniak 17,Narnicki 14, Wieczorek 10, Stochmiałek 9, H. Murzacz 5, Filipiak2, Wrona 2