Czytających: 9668

Wałbrzych: III liga koszykówki: Świąteczny prezent dla kibiców od graczy Nowego Miasta

Poniedziałek, 20 grudnia 2010, 11:59
Aktualizacja: Wtorek, 21 grudnia 2010, 13:54
W ostatnim ligowym tegorocznym meczu Górnik Nowe Miasto pokonał Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 92–83.

Po dwóch porażkach podopiecznym Ewy Smaglińskiej bardzo zależało na zakończeniu roku 2010 zwycięstwem. Zresztą wałbrzyszanie byli zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Jednak to goście lepiej zaczęli ten mecz. W grze Górnika było wiele chaosu i nieporozumień. Nasi grali szczególnie słabo w defensywie i w pierwszych 10 minutach dali zespołowi z Kątów Wrocławskich zdobyć 25 punktów. Druga kwarta wyglądała już znacznie lepiej, ale niżej notowani rywale nie zamierzali łatwo oddać pola. Mecz był wyrównany, a wynik oscylował najczęściej w okolicach remisu. Do przerwy 46-46.

Trzecia ćwiartka była w wykonaniu gospodarzy najlepsza. Wreszcie obrona zaczęła funkcjonować tak jak należy i na efekty nie trzeba było długo czekać. Nowe Miasto odskoczyło na kilka punktów i spokojnie kontrolowało grę. W tym okresie ciężar zdobywania punktów wzięli na swoje barki dwaj najlepsi strzelcy zespołu Górnika – Łabiak i Kołodziej. Tego dnia w ofensywie dzielnie wspierali ich Borzemski i Neumayer. Na ostatnią kwartę miejscowi wychodzili prowadząc różnicą 8 punktów. Ostanie 20 minut to próby dogonienia rywala przez Polkąty, ale ostatecznie wałbrzyszanie spokojnie dowieźli korzystny wynik do końca meczu.

Górnik Nowe Miasto– Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 92-83 (19-25, 27-21, 22-14, 24-23)

Górnik: Łabiak 21, Kołodziej 18, Borzemski 14, Neumayer 13, Karwik 10, Sujka 10, Myślak 6, Bujnowski 0, Kaliński 0, Olszewski