Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3378
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jeden jechał z narkotykami, drugi najprawdopodobniej pod ich wpływem

Piątek, 2 lutego 2018, 11:54
Aktualizacja: 13:58
Autor: red
Wałbrzych: Jeden jechał z narkotykami, drugi najprawdopodobniej pod ich wpływem
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze z Boguszowa–Gorc w miniony wtorek wieczorem zwrócili uwagę na trzech mężczyzn jadących samochodem osobowym ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Mieli podejrzenie, że mogą oni posiadać przy sobie narkotyki, a kierujący jechać pod ich wpływem.

Do zdarzenia doszło 30 stycznia 2018 roku około godziny 20:30. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Nissan oraz wylegitymowali trzech jadących w nim mężczyzn. Mundurowi znaleźli i zabezpieczyli przy jednym z pasażerów środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było przygotować 420 porcji handlowych tego narkotyku oraz mniejszą ilości marihuany.

Kierujący, którym okazał się 18-letni wałbrzyszanin, w trakcie legitymowania oświadczył natomiast policjantom, że kierował samochodem pod wpływem narkotyków, dlatego funkcjonariusze pobrali od mężczyzny krew do badań oraz zatrzymali mu prawo jazdy.

W stosunku do 31-latka, który posiadał przy sobie narkotyki, prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował dozór policyjny. Za posiadanie znaczniej ilości środków psychotropowych oraz odurzających według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Jeżeli wyniki badań potwierdzą natomiast, że 18-latek kierował pojazdem pod wpływem narkotyków, może on trafić na 2 lata do więzienia, otrzymać długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoką grzywnę. Obaj mężczyźni staną teraz przed sądem.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group