Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4753
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Jedlina–Zdrój dobrze wykorzystuje unijne pieniądze

Wtorek, 19 lipca 2011, 20:27
Aktualizacja: 20:28
Autor: PAW
REGION, Jedlina-Zdrój: Jedlina–Zdrój dobrze wykorzystuje unijne pieniądze
Fot. Urząd Miasta w Jedlinie–Zdroju
W dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej” zaprezentowany został ranking samorządów najlepiej wykorzystujących unijne pieniądze. Na 45. miejscu w kraju znalazła się gmina Jedlina–Zdrój.

- W tegorocznym rankingu jednostka samorządu terytorialnego mogła maksymalnie uzyskać 100 punktów, z czego 45 punktów za wartość wykazanych w budżecie za 2010 rok dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca, 45 punktów za łączną wartość umów o dofinansowanie (z programów operacyjnych) zawartych w 2010 roku w przeliczeniu na jednego mieszkańca oraz 10 punktów za liczbę tych umów – mówi Krystyna Szemiel z Urzędu Miasta w Jedlinie-Zdroju.

Dane pochodziły z Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. W przypadku danych z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego brano pod uwagę jedynie wartość dofinansowania unijnego.

Sposób wyboru najlepszych samorządów „Rzeczpospolitej” jak zwykle został zatwierdzony przez niezależną kapitułę. W jej skład weszli przedstawiciele instytucji i środowisk od lat współpracujących z samorządami, m.in.: prof. dr hab. Michał Kulesza, współtwórca reformy samorządowej w Polsce, Andrzej Porawski, dyrektor Biura Związku Miast Polskich (od 1991 roku) i sekretarz Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, Dariusz Daniluk, pełniący obowiązki prezesa Banku Gospodarstwa Krajowego, wiceminister finansów Hanna Majszczyk, wiceminister rozwoju regionalnego Marceli Niezgoda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group