Wałbrzych: Juniorzy pokonali Turów Zgorzelec

Wtorek, 8 lutego 2011, 14:21
Aktualizacja: Środa, 9 lutego 2011, 12:13
Autor: Sven
Po dobrej, a chwilami bardzo dobrej grze młodzi koszykarze Górnika Wałbrzych pokonali na własnym parkiecie Turów Zgorzelec 78:49.

Mecz, który odbył się w hali przy Placu Teatralnym był ważny dla układu tabeli, w której Górnik zajmuje dające awans trzecie miejsce i wyprzedza drużynę ze Zgorzelca. Poniedziałkowe zwycięstwo jest kolejnym krokiem na drodze do uczestnictwa w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Jednak aby awans był pewny najlepiej byłoby wygrać mecze, które jeszcze zostały do rozegrania. Zostało ich jeszcze pięć: rewanże ze Wschową, Żarami i Zgorzelcem oraz dwa spotkania z Zieloną Górą.

Mecz z Turowem zaczął się dobrze dla Górnika, który szybko zdobył przewagę. Można powiedzieć, że pierwsza kwarta była nokautem, po którym goście się już nie podnieśli. Jej wynik to 29:9 dla wałbrzyszan. Co prawda, w drugiej odsłonie goście odrobili część strat, wygrywając 20:13. Na przerwę wałbrzyszanie zeszli przy prowadzeniu 42:29. W drugiej połowie Górnicy kontrolowali sytuację, wygrywając obie kwarty 26:11 i 10:9, a cały mecz 78:49.

Punkty dla wałbrzyszan zdobyli: Hubert Murzacz – 27, Kacper Wieczorek – 22, Oskar Pawlikowski – 10, Szymon Kozowicki – 6, Damian Pabisiak – 5, Jakub Lewandowski – 4 oraz Igor Hupało i Paweł Maryniak po 2.

Dla pokonanych najwięcej punktów zdobyli: Kamil Moszczyński – 17 i Denis Socha – 12.