Czytających: 4223

Wałbrzych, Śródmieście: Kadeci i juniorzy Górnika wygrywają

Wtorek, 12 stycznia 2010, 20:03
Aktualizacja: Środa, 13 stycznia 2010, 11:46
Dwa zwycięstwa podczas minionego weekendu odnieśli młodzi koszykarze Górnik Wałbrzych. Kadeci biało–niebieskich rozgromili Chromik Żary 115:55, a juniorzy ograli Śląska II Wrocław 84:59.

W pojedynku młodszej ekipy wałbrzyszanie od samego początku prowadzili i z każdą kolejną minutą powiększali swoją przewagę. Po dwóch kwartach górnicy wygrywali 64:30 i pewne było, że tego spotkania nie przegrają.

Juniorzy biało-niebieskich mieli trudniejszą przeprawę, ale ostatecznie poradzili sobie ze Śląskiem II Wrocław. W pierwszych dwóch kwartach przeważała nasza drużyna. Po 20 minutach prowadziła 53:23. Po przerwie na parkiecie pojawili się rezerwowi i wrocławianie odrobili kilkanaście punktów. Na szczęście w ostatniej kwarcie górnicy ponownie zagrał na maksymalnych obrotach i wygrali 84:59.

Po dziesięciu meczach kadeci Górnika Wałbrzych zajmują drugą pozycję w tabeli. Juniorzy biało-niebieskich po rozegraniu dwunastu spotkań plasują się na czwartym miejscu.

Górnik Wałbrzych - Chromik Żary 115:55 (29:17, 35:13, 25:16, 26:9)
Górnik: Pawlikowski 29, Pabisiak 17, Rostkowski 14, Łozowicki 10, Ciuruś Mateusz 9, Jaskólski 9, Hupało 6, Murzacz 9, Ciuruś Marcin 5, Stopiński 4, Leszczyk 3
Górnik Wałbrzych - Śląsk II Wrocław 84:59 (26:12, 27:11, 9:22, 22:14)
Górnik: Drywa 21, Maryniak 20, Pisarski 10, Lewandowski 7, Kołkowski 5, Gadzina 4, Biedermann 2, Grabka 2, Grincewicz 2