Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1500
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert Krzysztofa Kiljańskiego w Szczawnie Zdroju

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 1 grudnia 2012, 11:35
Aktualizacja: Środa, 5 grudnia 2012, 9:34
Autor: Michalina
Fot. Michalina
W piątek, 30 listopada, w Teatrze Zdrojowym odbył się długo oczekiwany koncert Krzysztofa Kiljańskiego wraz z towarzyszącym mu zespołem jazzowym Old Friends Orchestra pod tytułem „Od Sinatry do Presleya”. Wokalista wykonał jazzowe standardy, wszystkim znane utwory, w rytm których bawiła się szczawieńska i wałbrzyska publiczność, bez reszty zakochana na wykonawcy.

Koncert rozpoczęła swoim wystąpieniem Marzena Sobczyk- dyrektor Teatru Zdrojowego oraz posłanka na Sejm RP Katarzyna Izabela Mrzygłocka, która objęła patronat nad koncertem. Panie zapowiedziały i przywitały artystów, podziękowały za współpracę spółce Tauron oraz publiczności za liczne przybycie.

Zanim na scenie pojawił się Krzysztof Kiljański, brawami zostali zaproszeni muzycy z Old Friends Orchestra, na czele z Jerzym Szymaniukiem. Wkrótce dołączył do nich piosenkarz. Wspólnie wykonali oni znane przeboje, między innymi utwory z repertuaru Franka Sinatry, na przykład „Sway”, czy „Blue Moon”, kilka piosenek Garego Moore’a – „Cold day in hell”, a także mniej znane numery Presleya, na przykład „Relax”. Utwory były zapowiadane przez Kiljańskiego, który co chwilę wywoływał uśmiechy na twarzach widzów- czarował nie tylko swoim nieprawdopodobnym głosem i talentem, ale także błyskotliwością i skromnością.

Nie obyło się oczywiście bez bisów- publiczność prosiła artystów o więcej. W odpowiedzi, Kiljański wykonał piosenkę „What a wonderful world” Luisa Armstronga. Każdy z wykonawców został nagrodzony kwiatami przez władze teatru- piosenkarz dostał również zdjęcie przedstawiające panoramę wnętrza teatru, które zachwyciło Kiljańskiego, o czym wspomniał na początku koncertu.

Był to z pewnością udany występ i miło spędzony andrzejkowy wieczór. Czekamy teraz na powrót Krzysztofa Kiljańskiego do Wałbrzycha, co wszystkim nam obiecał.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group