Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 4471
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Korzystał do woli

Środa, 9 sierpnia 2023, 8:42
Aktualizacja: 9:45
Autor: red
Wałbrzych: Korzystał do woli
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci pionu kryminalnego drugiego komisariatu, po przeprowadzonych bezpośrednio po zgłoszeniu czynnościach, zatrzymali wczoraj przed południem 29–latka. Mężczyzna na przełomie października i listopada zeszłego roku dokonał serii włamań na konto bankowe swojej znajomej.

Pod koniec października zeszłego roku 29-latka pożyczyła swojemu 29-letniemu koledze kartę bankomatową, by ten jednorazowo wypłacił gotówkę w bankomacie. Po kilku dniach okazało się jednak, że z konta kobiety w nieustalonych okolicznościach zniknęło ponad 2,5 tysiąca złotych. Szybko wyszło na jaw, że jej 29-letni kolega spisał pełne dane z karty płatniczej, zarejestrował ją w kasynie internetowym i grał obstawiając za cudze pieniądze.

Od 28 października do 3 listopada zdążył przez internet 65-krotnie wykorzystać kartę płatniczą koleżanki. Kiedy wałbrzyszanka zorientowała się, że to 29-latek dokonał włamań na konto, najpierw próbowała polubownie załatwić sprawę. Jako że rozmowy nie przyniosło skutku i nie odzyskała pieniędzy, ostatecznie zgłosiła sprawę policjantom.

Poinformowani na początku tego tygodnia o serii przestępstw funkcjonariusze pionu kryminalnego drugiego komisariatu, szybko ustalili miejsce przebywania mężczyzny i zatrzymali podejrzanego we wtorek przed południem przy ul. Plater na Sobiecinie. 29-latek w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożyli szczegółowe wyjaśnienia. Za dokonanie nieautoryzowanych transakcji, czyli za włamania na konto bankowe, grozi mu nawet 10-letni pobyt za kratami więzienia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
2
25%
Hahaha
1
13%
Nudzi
1
13%
Smuci
1
13%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group