Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5032
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: List Rady Powiatu premiera Donalda Tuska

Piątek, 1 lipca 2011, 9:06
Aktualizacja: 9:21
Autor: spawlik
Wałbrzych: List Rady Powiatu  premiera Donalda Tuska
Fot. użyczone
Na ostatniej sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego radni jednogłośnie przyjęli stanowisko w sprawie uznania kwestii rolnictwa za jeden z priorytetów polskiej prezydentury w Unii Europejskiej.

Jednym z punktów obrad było wypracowanie stanowiska Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie wyrównania poziomu dopłat rolniczych dla Polski w ramach prezydencji polskiej w Unii Europejskiej w II połowie 2011 roku. Jednogłośnie radni przyjęli poniższe stanowisko:

„Rada Powiatu Wałbrzyskiego zwraca się do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska o to, by w ramach Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej w drugiej połowie roku 2011, za jeden z priorytetów Polski uznana została kwestia rolnictwa, a w szczególności sprawa wyrównania poziomu dopłat rolniczych dla Polski, aby polscy rolnicy nie byli dyskryminowani w stosunku do rolników państw tzw. starej Unii. Wyrównanie dopłat wg Rady Powiatu Wałbrzyskiego jest sprawą kluczową dla przyszłości polskiego rolnictwa i sprawa ta powinna być traktowana przez polski rząd, jako problem najwyższej wagi”.

Do przesłania powyższego stanowiska Prezesowi Rady Ministrów Donaldowi Tuskowi Rada Powiatu Wałbrzyskiego zobowiązała Przewodniczącego Rady Szymona Heretyka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group