Piątek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 3011
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: LOT Tajemniczego Trójkąta

Niedziela, 4 grudnia 2011, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: opr. PAW
REGION: LOT Tajemniczego Trójkąta
Fot. red
W Jedlinie–Zdroju do życia powołana została Lokalna Organizacja Turystyczna „Tajemniczy Trójkąt”.

W tym celu odbyło się spotkanie założycielskie. Chodzi o kontynuowanie w nowej formie realizowanego od 2008 roku projektu Partnerstwa Tajemniczego Trójkąta, w którym uczestniczą gminy: Głuszyca, Jedlina-Zdrój i Walim.

Założycielami LOT-TT są osoby fizyczne wywodzące się ze wszystkich gmin. Wszystkie osoby spotykały się już wcześniej w ramach warsztatów Tajemniczego Trójkąta i pracowało nad strategią rozwoju dla trzech samorządów. Celem nowej organizacji jest m.in. kreowanie subregionu głuszycko-jedlińsko-walimskiego jako terenu atrakcyjnego turystycznie. Założyciele stawiają sobie za cel integrowanie środowisk samorządu terytorialnego, gospodarczego i zawodowego oraz osób, instytucji i organizacji pozarządowych zainteresowanych rozwojem turystycznym subregionu.

Ta decyzja umożliwi złożenie wniosku o rejestrację powstającego stowarzyszenia w Krajowym Rejestrze Sądowym, czym zajmie się w najbliższym czasie Grzegorz Kruszyński – wybrany na prezesa tymczasowego zarządu LOT-TT. W dalszym etapie planowane jest włączenie do LOT-TT także osób prawnych, w tym samorządów, co będzie możliwe po akceptacji takiego zamiaru przez rady gmin.

Źródło: www.gluszyca.pl

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group