Czytających: 5497

Kraj: Mecz pod kontrolą

Niedziela, 13 grudnia 2020, 8:15
Aktualizacja: 8:25
Kolejną wygraną na swoim koncie zaliczyli koszykarze wałbrzyskiego Górnika, którzy bardzo pewnie, bo różnicą 23 punktów, pokonali na wyjeździe Deckę Pelplin.

Początek meczu był dość wyrównany, ale wystarczyło kilka skutecznych akcji Górników i w 3. minucie zrobiło się 7-14. Przez pierwszych 10 minut gospodarze dzielnie walczyli, obie ekipy postawiły na ofensywę i w efekcie po pierwszej kwarcie było 27-31. W drugiej kwarcie nasza drużyna złapała odpowiedni balans i zaczęła mocniej bronić i szybko miało to przełożenie na wynik. W 16. minucie było już 31-46. Górnicy grali spokojnie i kontrolowali wydarzenia na parkiecie i do przerwy prowadzili 34-51. Początek trzeciej kwarty należał do podopiecznych Łukasza Grudniewskiego, którzy odskoczyli z wynikiem na 34-58. Miejscowi walczyli dzielnie, ale oprócz Nicka Madraya nie mieli argumentów, a pozostali zawodnicy nie mogli sforsować wałbrzyskiej defensywy. Dysponujący wąską kadrą trener Górników dał pograć w większym wymiarze wszystkim swoim podopiecznym, a Górnik przez cały czas prowadził różnicą oscylującą w okolicach 20 punktów, by ostatecznie wygrać 72-95.

Decka Pelplin - Górnik Wałbrzych 72-95 (27-31, 7-20, 18-18, 20-26)

Górnik: Jakóbczyk 20 (6 asyst), Bojanowski 18, Malesa 13 (6 zbiórek), Ratajczak 12, Cechniak 10 (13 zbiórek), Wróbel 8, Koperski 7 (5 asyst), Durski 5, Zywert 2.