• Wtorek, 20 sierpnia 2019
  • Godz. 7:58
  • Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława
  • Czytających: 2207
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

"Naładowaliśmy życiowe baterie miłością płynącą od Boga"

Wiadomości: REGION, Jedlina Zdrój
Poniedziałek, 27 lutego 2012, 11:31
Aktualizacja: 11:32
Autor: Anna Błaszczyk
Fot. Anna Błaszczyk
Poznański zespół Gospel Joy poprzednim razem występował w Jedlinie Zdroju podczas ubiegłorocznej edycji koncertu Trzech Kultur. Teraz po raz drugi zachwycił niebywałym warsztatem wokalnym wiernych zgromadzonych w kościele p.w Świętej Trójcy w Jedlinie Zdroju.

Zespół liczy sobie ponad 30 zaangażowanych duchowo młodych ludzi, którzy całkowicie świadomie położyli ufność w Bogu. Odkryli piękno niezwykłej przyjaźni kształtowanej poprzez wspólny śpiew i taniec. To ludzie przede wszystkim szczęśliwi, którzy widzą piękno życia.

Członkowie zespołu zaprosili do wspólnego tańca zgromadzoną widownię, ucząc fantazyjnych układów tanecznych.
Pojawiły się utwory z najnowszej płyty zespołu Gospel Joy m.in. ,,Taki jak ty”, ,,A my błogosławieni”. Po raz pierwszy zaśpiewali piosenkę R.Kelly ,,I Believe I Can Fly”, która pozostawiła niezapomniane wrażenie. Koncert składał się nie tylko z prezentacji pieśni religijnych, ale również jego dopełnieniem były świadectwa życia członków zespołu.

Przed pieśnią pt ,,Oddaję” Agnieszka - dyrygentka zespołu - podzieliła się własnymi spostrzeżeniami, w jaki sposób oddała życie Bogu.
- Miałam szczęśliwe dzieciństwo. W wieku 16 lat zakochałam się w muzyce Gospel. Moja wiara była bardzo słaba i przepełniona rutyną. Wyjechałam do Anglii i zrozumiałam, że Bóg przemawia poprzez ludzi, których stawia na naszej drodze. Oddałam Bogu moje małżeństwo, mój przyjazd, a moje życie wzbogaciło się w sensie duchowym.

Najbardziej wzruszająca była opowieść Asi, która przeżyła prawdziwe piekło w swoim rodzinnym domu. Pomimo tak smutnej i tragicznej przeszłości odnalazła szczęście.
- W wieku 17 lat pojawiły się problemy w moim domu, alkoholizm ojca i brata. Zmagałam się z wewnętrznym osamotnieniem słysząc niejednokrotnie słowa w moim domu, które nie powinny padać. Do tego małżeństwo moich rodziców przestało istnieć. Poszłam na warsztaty Gospel. Problemy nie zniknęły od razu, ale moje serce zmieniło się całkowicie. Bóg zabrał poczucie beznadziei, zabrał samotność i przelał radość. Największe zwycięstwo to, że Bóg jest w moim życiu - podkreśla Asia z zespołu Gospel Joy.

Po zakończonym koncercie owacje na stojąco nie miały końca. Zespół wyszedł jeszcze raz i zaśpiewał najpiękniejszy utwór ze swojego repertuaru ,,I Believe I Can Fly”.

Szczególne wyrazy wdzięczności od zespołu Gospel Joy zostały skierowane do Centrum Kultury w Jedlinie Zdroju oraz do proboszcza parafii p.w Świętej Trójcy za możliwość przyjazdu.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Student 27-02-2012 19:25
Odnośnie Gospelu słyszałem, że w Wałbrzychu działają zielonoświątkowcy. Może ktoś podać adres ich kościoła?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group