Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2871
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nietrzeźwy 21–latek dokonał zniszczenia mienia, a następnie kradzieży z włamaniem

Sobota, 2 grudnia 2017, 14:09
Autor: red
Wałbrzych: Nietrzeźwy 21–latek dokonał zniszczenia mienia, a następnie kradzieży z włamaniem
Fot. KMP Wałbrzych
Najpierw w stanie nietrzeźwości dokonał zniszczenia mienia, a kilkanaście godzin później kradzieży z włamaniem. 21–letni mężczyzna, dzięki pracy operacyjnej policjantów z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu, został zatrzymany i stanie przed sądem.

W nocy 19 listopada 2017 roku będący w stanie nietrzeźwości 21-latek rozbił szybę w budynku przy ul. Zamkowej w Wałbrzychu, a następie oddalił się z miejsca zdarzenia. Straty w wyniku zniszczenia mienia wyliczone zostały przez właściciela obiektu na kwotę ponad 500 złotych.

Tego samego dnia, ale kilkanaście godzin później, jak wykazało policyjne dochodzenie, ten sam mężczyzna dokonał kradzieży z włamaniem do plebanii znajdującej się przy ul. Przemysłowej w Wałbrzychu, skąd ukradł komputer oraz router o łącznej wartości około 3 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu bardzo szybko powiązali ze sobą oba zdarzenia i ustalili, kto jest ich sprawcą. Zatrzymali 21-latka w miejscu zamieszkania przy ul. Piotra Skargi w Wałbrzychu.

Mężczyzna podczas czynności procesowych przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Trwają policyjne działania w celu odzyskania skradzionego mienia. Młody wałbrzyszanin stanie teraz przed sądem. Za samą kradzież z włamaniem może trafić do więzienia na 10 lat.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group