Czytających: 7814

Katowice: Orlik Basketmania: Duży sukces koszykarek z Boguszowa–Gorc podczas katowickiego finału

Wtorek, 7 czerwca 2011, 18:25
Aktualizacja: Środa, 8 czerwca 2011, 11:14
Autor: MDvR
Pierwsza edycja ogólnopolskiego turnieju Orlik Basketmania 2011 zakończyła się w minioną niedzielę 5 czerwca przed katowickim Spodkiem. Poziom sportowy był niezwykle wysoki, a większość meczów rozstrzygała się w ostatnich sekundach. W przerwach między meczami na uczestników czekało wiele atrakcji. Można było odwiedzić miasteczka Spaldinga, Taurona, Katowic, Power Balance oraz EuroBasketu Women 2011.

Na ogromnym telebimie przypomniano także niesamowity rzut Jacka Krzykały z całego boiska, który zapewnił zwycięstwo Śląskowi Wrocław nad Anwilem Włocławek. Zgromadzeni przed katowickim Spodkiem mogli także posłuchać wywiadu na żywo z obecnym na Orlik Basketmanii Krzykałą, który obecnie reprezentuje firmę Spalding. Przez cały dzień na głównym boisku w przerwach spotkań występowały Cheerleaders Wrocław, laureatki programu „Mam talent”. Młodzi koszykarze i koszykarski po raz pierwszy w życiu mieli okazję grać przy pełnych trybunach, z profesjonalną otoczką przy wsparciu tańczących dziewczyn.

Boguszów Gorce reprezentowały dwie drużyny dziewcząt: PSP 1 –w kategorii wiekowej 12- 13 lat, oraz Gimnazjum nr 1 – w kategorii 14-15 lat

Dziewczęta ze szkoły podstawowej po niezwykle zaciętym meczu z Polonią Kraków o trzecie miejsce zeszły z boiska pokonane. Ostatecznie zajęły czwarte miejsce w turnieju. Nie zabrakło miłych akcentów sportowych zmagań. Izabela Dusza została najbardziej kulturalną zawodniczką turnieju , a Aleksandra Mazurek znalazła się w pierwszej piątce turnieju otrzymując statuetkę najlepszej zawodniczki.

Skład PSP 1: Aleksandra Mazurek, Marika Kowalczyk, Natalia Sobina, Izabela Dusza, Natalia Murdzek, Aleksandra Jabłonowska, Natalia Szatkowska, Weronika Pochmara, Aleksandra Wójcik, Karolina Maliszewska.

Gimnazjalistki w swojej kategorii wiekowej w emocjonującym finale uległy niestety 13:14 PG 1 Koźle i zajęły drugie miejsce. Elżbieta Michalska wybrana została mistrzynią w kategorii najbardziej energetycznej zawodniczki, a Malwina Ryszewska zdobyła statuetkę najlepszej zawodniczki i uplasowała się w pierwszej piątce turnieju.

Skład Gimnazjum nr 1 : Malwina Ryszewska, Kamila Ryszewska, Dominika Rymaszewska, Poręba Edyta, Michalska Elżbieta, Budziak Marta, Kuczyńska Justyna, Dziwoki Aleksandra, Klim Natalia, Karolina Kuchta.

Trenerem obydwu drużyn jest Mateusz Mikosik.