Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 4472
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Podsumowanie majowego weekendu na wałbrzyskich i powiatowych drogach

Czwartek, 4 maja 2017, 12:47
Aktualizacja: 12:49
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Podsumowanie majowego weekendu na wałbrzyskich i powiatowych drogach
Fot. KMP Wałbrzych
Majowy weekend już za nami. Jego bilans na drogach powiatu wałbrzyskiego to jeden na szczęście niegroźny wypadek, w którym ranna została jedna osoba, za to aż trzydzieści siedem kolizji i jeden nietrzeźwy kierujący.

Od piątku do środy nad bezpieczeństwem wałbrzyszan i osób odwiedzających nasze miasto czuwało blisko 250 policjantów. Mimo dużego natężenia ruchu, szczególnie w okolicach Zamku Książ, dzięki dobrej organizacji nie odnotowano zwiększonej ilości zdarzeń drogowych. Policjanci pełniący służbę na drogach nie tylko kontrolowali prędkość, ale też zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz na to, czy nie prowadzą samochodów będąc pod wpływem narkotyków. Sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze nie stosowali żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących przepisy ruchu drogowego.

W sumie, w czasie długiego weekendu majowego, na terenie powiatu wałbrzyskiego odnotowano jeden niegroźny wypadek drogowy oraz 37 kolizji. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego. Mimo znacznie zwiększonego ruchu pojazdów, ilość zaistniałych zdarzeń nie odbiegała od liczby zdarzeń odnotowywanych często podczas zwykłych dni roboczych. Policja apelowała do kierujących o rozwagę za kierownicą i jazdę z wyobraźnią oraz prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group