Czytających: 4558

Wałbrzych: Pokonali Zieloną Górę

Czwartek, 25 marca 2021, 8:16
Aktualizacja: 8:21
Kadeci koszykarskiego Górnika Wałbrzych pokonali 66–61 Green Star Bricomarche BC Zielona Góra i zakończyli sezon na 7. miejscu.

Już pierwsza kwarta wskazywała na to, że dla podopiecznych Rafała Glapińskiego mecz z zielonogórzanami do łatwych należeć nie będzie. Po 10 minutach nasi przegrywali 13-16. W drugiej ćwiartce zobaczyliśmy odmienionego, zwłaszcza w ofensywie, Górnika, który grał dobrze i dzięki temu do przerwy prowadził 36-28. W trzeciej i czwartej kwarcie goście z Zielonej Góry mozolnie starali się nadrabiać dystans, ale mądra i wyważona gra Górników doprowadziła ich do końcowego triumfu.

Górnik Wałbrzych - Green star Bricomarche BC Zielona Góra 66-61 (13-16, 23-12, 19-20, 11-13)

Górnik: Dadas 19, Nowak 11, Drzazga 8, Matczak 8, Gromek 7, Rumniak 5, Rasztar 4, Mateusz Szymaniak 2, Sławiński 2, Stywryn 0, Jamrozy 0, Jakub Szymaniak 0.