Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2260
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szkoły będą współpracować z największymi firmami w naszym regionie

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 25 października 2011, 14:02
Aktualizacja: 14:03
Autor: PAW
Fot. PAW
Dziś w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu doszło do podpisania listów intencyjnych w sprawie współpracy powiatu wałbrzyskiego z największymi firmami działającymi w naszym regionie.

Robert Ławski, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego oraz Roman Głód, dyrektor ZSP „Energetyk” i ZS nr 5 w Wałbrzychu, reprezentowali stronę samorządową. Listy intencyjne w imieniu największych wałbrzyskich firm podpisali przedstawiciele: Cersanitu, Wamagu, Tauronu, Heapmail, Rewel, Faurecii i Ronala.
-Współpraca będzie dotyczyła kształcenia zawodowego w naszym powiecie – mówi Robert Ławski. – Chcemy, by nasze szkoły dostarczały wałbrzyskim firmom dobrych fachowców. Chodzi również o to, by szefowie wałbrzyskich firm nie musieli martwić się o wykwalifikowaną kadrę.

Podpisanie listów intencyjnych ma na celu m.in. wypracowanie wspólnych standardów organizowania kształcenia zawodowego w powiecie wałbrzyskim, na tworzeniu klas partnerskich oraz stałym kształceniu zawodowym kadry pedagogicznej, doposażeniu przez wspomniane firmy pracowni w ZSP „Energetyk” oraz w SZ nr 5 w sprzęt, materiały niezbędne do realizacji wspólnych zadań.
- To niewątpliwy sukces, że największe firmy z naszego terenu chcą współpracować z wałbrzyskimi placówkami oświatowymi – mówi Roman Głód, dyrektor ZSP „Energetyk” oraz ZS nr 5. – Mamy wyznaczone wspólne cele – chcemy kształcić młodych ludzi, by ci po zakończeniu edukacji nie mieli problemów ze znalezieniem zatrudnienia, a firmy miały dobrych pracowników.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group