Czytających: 3565

Wałbrzych, OSiR: Szok! Koszykarski Górnik w końcu wygrywa

Środa, 18 listopada 2009, 20:28
Aktualizacja: Czwartek, 19 listopada 2009, 14:19
Koszykarski Górnik Wałbrzych odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. I–ligowcy pokonali we własnej hali Basket Pruszków 100:89.

Wałbrzyszanie spotkanie rozpoczeli bardzo dobrze. Od samego początku prowadzili. Dopiero w końcówce pierwszej kwarty goście, dzięki dobrej grze Radwana i celnemu rzutowi za dwa punkty Czecha, wyszli na prowadzenie. Na szczęście nie na długo. Po trójce Stochmiałka w 9 minucie 59 sekundzie sytuacja na tablicy wyników zmieniła się na korzyść Górnika.

W drugiej odsłonie wałbrzyszanie pokazali, że są w stanie rywalizować z każdym zespołem, a w dodatku grać skutecznie. Po kilku składnych akcjach i punktach Buczyniaka, Jakóbczyka i Ratajczaka biało-niebiescy w 16 minucie prowadzili nawet 14 punktami, 44:30. Ostatecznie na przerwę schodzili z 10-punktową przewagą.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał przebudzenia się gości. Podopieczni Grzegorza Chodkiewicza, w asyście Arkadiusza Chlebdy, kontrolowali grę i do 27 minut prowadzili 7-11 punktami. Dopiero końcówka tej kwarty okazała się pechowa dla naszego zespołu. Czwarty faul popełnił Sterenga i gra na chwilę siadła, wraz z naszym najlepszym zawodnikiem, którego trener musiał posadzić na ławce rezerwowych. Niestety w ostatniej sekundzie tej kwarty Czech ponownie trafił za dwa punkty i pruszkowianie przegrywali po 30 minutach tylko 4 oczkami, 66:70.

W czwartej partii po ładnych akcjach Matczaka i Jakóbczyka biało-niebiescy wyszli ponownie na 9-punktowe prowadzenie. W 38 minucie po celnym rzucie zza linii 6 metrów 25 centymetrów Marcina Sterengi gospodarze prowadzili już nawet 12 oczkami i pewne było, że tego spotkania nie przegrają i nie przegrali. Basket Pruszków jako pierwszy w tym sezonie poległ w Wałbrzychu.

Górnik Wałbrzych - Basket Pruszków 100:89 (23:22, 27:18, 20:26, 30:23)
Górnik: Sterenga 26 (3x3), Jakóbczyk 18 (2x3), Matczak 16 (2x3), Buczyniak 14 (2x3), Grzywa 11, Bierwagen 6, Stochmiałek 5 (1x3), Ratajczak 4
Basket: Weatherspoon 25, Radwan 19 (1x3), Briegmann 18, Malewski 10, Czech 8, Aleksandrowicz 4, Czubek 3, Świderski 2, Matuszewski 0, Bajer 0