Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 4635
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Uszkodził szlaban

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 9:29
Aktualizacja: 10:01
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Uszkodził szlaban
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego w miniony weekend zatrzymali w naszym mieście oraz regionie sześciu nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w tym dwóch z nich posiadało aktywne zakazy kierowania pojazdami.

9 kwietnia około godziny 9:00 policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Pocztowej w Wałbrzychu 34-letniego mężczyznę. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u kierującego samochodem osobowym 1,35 promila tej substancji w organizmie. W związku z tym zdarzeniem wałbrzyszanin w trakcie kontroli utracił prawo jazdy.

Tego samego dnia około godziny 15:30 - tym razem funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu - na ul. Sienkiewicza w Dziećmorowicach zatrzymali 47-letniego kierującego motorowerem. Mężczyzna miał w swoim organizmie 0,74 promila alkoholu. Dodatkowo Sąd Rejonowy w Wałbrzychu na początku zeszłego roku zastosował w stosunku do mężczyzny zakaz kierowania tym środkiem transportu, który obowiązuje do stycznia 2023 roku.

W piątek około godziny 22:30 w ręce policjantów z Boguszowa-Gorc wpadł poruszający się samochodem osobowym kolejny nietrzeźwy kierujący. 21-letni mieszkaniec tej miejscowości wydmuchał ponad 0,5 promila alkoholu. I on miał aktualny zakaz kierowania pojazdami wydany w 2020 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

W sobotę policjanci ruchu drogowego bezpośrednio po zgłoszeniu od jednego z mieszkańców, zatrzymali 71-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który po godzinie 12:00 na ul. Traugutta w Boguszowie-Gorcach kierował ciągnikiem rolniczym będąc kompletnie pijanym. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 2,39 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

W niedzielę ponownie dwie osoby kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości. Po godzinie 17:30 dzielnicowi pierwszego komisariatu zatrzymali w na ul. Długiej w Wałbrzychu 32-letniego mieszkańca naszego miasta. Badanie wykazało u kierującego rowerem 2,33 promila alkoholu w organizmie.

Po godzinie 21:00 w Wałbrzychu na ul. Wrocławskiej funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy dokonali jeszcze kontroli stanu trzeźwości 57-latka, który uszkodził ogrodzenie oraz szlaban elektryczny wjeżdżając na teren jednej z wałbrzyskich firm. Wynik badania 57-letniego mieszkańca powiatu sulęcińskiego to 2,26 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany utracił w momencie kontroli drogowej prawo jazdy.

Nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Kierujący z zakazem sądowym musi natomiast liczyć się z pobytem za kratami więzienia nawet 5 lat, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz również wysoką grzywną. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
25%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
7
58%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group