Czytających: 4811

Wałbrzych: Wałbrzyscy kadeci grali ze zmiennym szczęściem

Czwartek, 3 listopada 2011, 14:59
Aktualizacja: 15:00
W rozgrywkach kadetów w koszykówce, Wałbrzych reprezentują dwie ekipy. Na razie lepiej spisują się młodzi zawodnicy Górnika Nowe Miasto.

Zespół z Nowego Miasta pokonał bez większego trudu Zastal II Zielona Góra 120-61. Już po 20 minutach nasi prowadzili różnicą 42 punktów (57-15). W drugiej połowie jeszcze powiększyli przewagę i ostatecznie wygrali 51 punktami. W szeregach wałbrzyszan zdecydowanie najlepiej spisywali się: Pilarczyk, Piskorski i Kurzepa.

Tymczasem Górnik Wałbrzych musiał uznać wyższość Zastalu I Zielona Góra. Mecz pomiędzy tymi zespołami był bardzo wyrównany. Po 20 minutach na tablicy widniał wynik 48-44 dla Górnika. O porażce w tym meczu zadecydowała fatalna w wykonaniu naszych trzecia kwarta, kiedy zielonogórzanie odskoczyli na 6 punktów i w ostatniej kwarcie kontrolowali przebieg gry. Na nic zdała się dobra gra Krzymińskiego i Kołaczyńskiego w barwach Górnika.

Górnik Nowe Miasto – Zastal II Zielona Góra 120-61 (37-9, 20-6, 34-21, 29-25)

Górnik: Pilarczyk 28, Piskorski 27, Kurzepa 22, Chomicki 14, Kuliński 11, Czemarnik 10, Lindner 4, Baron 2, Przebieracz 2, Mandziejewski 0.

Górnik Wałbrzych – Zastal I Zielona Góra 93-103 (22-23, 26-21, 19-29, 26-30)

Górnik: Krzymiński 27, Kołaczyński 22, Szmidt 14, Szymanowski 12, Balcerzak 7, Kowalski 6, Dargacz 4, Jarosiński 1, Durski 0, Jeziorowski 0, Kłyż 0, Smoleń 0.