Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 1940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzyskim szlakiem, czyli aktywnie jesienią

Wiadomości: Wałbrzych, Gaj - Podgórze - Glinik Stary i Nowy
Czwartek, 15 października 2009, 21:08
Aktualizacja: Piątek, 30 lipca 2010, 13:54
Autor: ft
Skrzyżowanie Moniuszki z Sikorskiego
Fot. mswiezy
Pomimo, iż pogoda nie dopisuje dla pasjonatów wycieczek przygotowałem czwartą trasę pieszą po Wałbrzychu. Tym razem zwiedzimy okolice Gaju, Podgórza, Glinika Starego oraz Nowego. Spacer zajmie nam około 4 godzin, a my przy okazji zrzucimy zbędne kilogramy.

Jeżeli jedziemy autobusem linii komunikacyjnej nr 15 to wysiadamy przy ul. Moniuszki 66. Stamtąd kierujemy się w stronę Gaju. Górka, na którą będziemy musieli wejść to hałda byłej KWK Wałbrzych (zdj. 2). Na jej szczycie zobaczymy panoramę Śródmieścia i Podgórza (zdj 8-9). Kiedy już nacieszymy nasze oczy pięknymi widokami miasta wybierzemy się na drugą stronę hałdy. Pewnie wielu się zdziwi, tym co tam zobaczy, ale to tylko wyschnięty osadnik pokopalniany (zdj. 12).

Kolejnym etapem naszej wyprawy będzie okrążenie osadnika (zdj. 15-17), przeprawa przez strumyk oraz przejście... i tu w zależności od chęci albo wzdłuż torów obok składowiska odpadów (zdj. 19), albo drogą prowadzącą do ul. Tunelowej na Podgórzu (zdj. 21). Tak, czy siak dotrzemy do Dworca Głównego (zdj. 22). Chwilę później kierując się niebieskim szlakiem wyjdziemy na ulicę Niepodległości (zdj. 25), by po 5 minutach skręcić w prawo. Miniemy Barbarkę (634 m.n.p.m.), i ujrzymy Borową i Wołowiec (zdj. 31-32).

Teraz kierujemy się ul. Podgórską w stronę Glinika Nowego. Szlak niebieski zostawiamy tym, którzy mają ochotę wybrać się do Unisławia Śląskiego. Po 10 minutach wyjdziemy na ul. Mieroszowską. Później już tylko spacer w stronę Gaju i Śródmieścia. Po 4 godzinach dojdziemy do punktu wyjścia, a w nas pozostaną już tylko bezcenne wspomnienia. Wałbrzych i jego okolice warte są zobaczenia...

Pozostałe wyprawy
1) Aktywnie w wakacje, czyli jak zdobyć Zamek Cisy
http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,1032
2) Wybierz się nad Jeziorko Daisy
http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,1231
3) Z Rusinowej do Szczawna Zdroju, czyli aktywnie w wakacje
http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,1412

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group