Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3683
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Wieś zostanie zmodernizowana

Poniedziałek, 18 lipca 2011, 11:08
Aktualizacja: 11:09
Autor: PAW
powiat wałbrzyski: Wieś zostanie zmodernizowana
Fot. organizatorzy
W ramach projektu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi" zrealizowane zostaną zadania na łączną kwotę 2,5 milionów zł. Część tych pieniędzy trafi również do gmin powiatu wałbrzyskiego.

W 2011 roku zarząd województwa przeznaczył ponad 2,5 mln zł na realizację 92 mniejszych i większych projektów na całym Dolnym Śląsku. Środki te pochodzą z budżetu województwa. Dotacje są przeznaczone na budowę i remont ścieżek rowerowych, szlaków pieszych, chodników, placów zabaw czy wyposażenie świetlic.

Wśród projektów, które otrzymają dofinansowanie, znalazły się również te z powiatu wałbrzyskiego. Gmina Walim otrzyma blisko 35 tys. zł na projekt "W Centrum Natury 2000 - I etap - realizacja ścieżek edukacyjnych". Stare Bogaczowice otrzymają blisko 33 tys. zł na remont świetlicy wiejskiej w Starych Bogaczowicach przy ulicy Głównej. Ostatnią gminą z powiatu wałbrzyskiego, która otrzyma wsparcie finansowe, jest Głuszyca. Tam dofinansowanie w kwocie 30,5 tys. zł zostanie przeznaczone na doposażenie świetlic wiejskich w Grzmiącej, Głuszycy Górnej, Kolcach i Sierpnicy.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group