Niedziela, 1 listopada
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2372
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zatrzymano siedem osób organizujących nielegalne gry na automatach hazardowych

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Środa, 22 marca 2017, 11:15
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno–Skarbowego we Wrocławiu zatrzymali siedem osób, które organizowały i prowadziły nielegalne gry na automatach hazardowych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzych zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej posiadali informację o kilku osobach, które miałyby organizować i prowadzić nielegalne gry na automatach hazardowych. Po zebraniu całości materiału i niezbędnych dowodów wałbrzyscy funkcjonariusze wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej we Wrocławiu oraz Dolnośląskim Urzędem Celno Skarbowym, przystąpili do zatrzymania siedmiu wytypowanych podejrzanych. Okazali się nimi dwie kobiety w wieku 34 i 44 lata oraz pięciu mężczyzn w wieku 25-46 lat. Nielegalny proceder przeprowadzali w lokalach znajdujących się w różnych miejscowościach na terenie Dolnego Śląska. Podczas przeszukania przedmiotowych pomieszczeń zajmujący się tą sprawą zabezpieczyli 20 sztuk automatów. Ponadto u jednej z zatrzymanych osób ujawniono 100 porcji handlowych marihuany. Właścicielem środków odurzających był najmłodszy z grupy podejrzanych. Cała siódemka usłyszała zarzuty z kodeksu karno skarbowego.

Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie. 25-latek dodatkowo odpowie z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group