Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4480
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Zażądał pieniędzy za znaleziony telefon

Środa, 23 sierpnia 2017, 14:06
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Zażądał pieniędzy za znaleziony telefon
Fot. KMP Wałbrzych
Zarzuty przywłaszczenia cudzej rzeczy, żądania korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy oraz kradzieży usłyszał wczoraj 20–letni mieszkaniec Boguszowa Gorc. Mężczyzna znalazł telefon komórkowy wartości 2500 zł. Za jego zwrot zażądał "znaleźnego".

17 lipca do dyżurnego Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zgłosiła się 37-letnia mieszkanka tego miasta. Kobieta oświadczył, że zgubiła telefon komórkowy o wartości 2500 zł. W tym samym dniu skontaktował się z nią nieznany jej mężczyzna, który znalazł telefon i za jego zwrot zażądał 300 zł. Kobieta odmówiła zapłacenia i o całej sprawie powiadomiła Policję.

W maju w Boguszowie-Gorcach w „tajemniczych okolicznościach” z korytarza jednego z budynków zniknął rower o wartości 600 zł. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach, pracujący nad tymi sprawami, na podstawie analizy zebranego materiału, ustalili, że sprawcą tych przestępstw jest jeden człowiek. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty – przywłaszczenia cudzej rzeczy, żądania korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy oraz kradzieży. Za popełniane przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prowadząc dalsze czynności odzyskali zarówno telefon, jak i rower. Utracone mienie powróciło już do właścicieli.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group