III-liga koszykarzy: Zwycięstwo i awans na pozycję lidera

Sobota, 5 marca 2011, 22:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 marca 2011, 1:55
Autor: MDvR
Młodzi koszykarze Gimbasketu Wrocław byli bez szans w starciu z zawodnikami Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. W hali przy Placu Teatralnym gospodarze wygrali 87:50 i wskoczyli na szczyt tabeli III–ligi.

Od początku meczu na parkiecie dominowali gospodarze, którzy już na starcie pragnęli przypomnieć rywalom dystans, jaki dzieli oba zespoły w tabeli III-ligi. Dzięki dobrej dyspozycji całego zespołu, a przede wszystkim Karwika i Łabiaka wygraliśmy pierwszą kwartę 27:11, drugą 17:15 i na przerwę schodziliśmy prowadząc 44:26. Po zmianie stron podopieczni Ewy Smaglińskiej nie zwalniali tempa, rozbili przyjezdnych w trzeciej odsłonie różnicą 16 "oczek" nie pozostawiając złudzeń, kto w tym spotkaniu jest zespołem lepszym. Pomimo lekkiego rozluźnienia i czwarta partia padła naszym łupem 15:12, a cały mecz 87:50

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Gimbasket Wrocław 87:50 (27:11, 17:15, 28:12, 15:12)

Górnik NM: Karwik (23), Łabiak (19), Myślak (13), Drywa (10), Olszewski (9), Kaliński (5), Bujnowski (4), Kozłowski (2), Dworak (2)