Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4080
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Areszt dla sprawców rozboju

Piątek, 25 sierpnia 2017, 13:59
Aktualizacja: 14:12
Autor: red
Wałbrzych: Areszt dla sprawców rozboju
Fot. KMP Wałbrzych
We dwóch zaatakowali 19–latka. Jeden trzymał za ręce, drugi przeszukiwał kieszenie. Grozili pobiciem i pocięciem nożem. Zabrali mu telefon komórkowy wartości 400 zł. Obaj sprawcy zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzenia doszło 19 sierpnia. Do idącego ulicą 19-latka podeszło dwóch mężczyzn. Grożąc pobiciem i pocięciem nożem doprowadzili go do stanu bezbronności. Jeden trzymał za ręce, drugi przeszukiwał kieszenie. Zabrali mu telefon komórkowy o wartości 400 zł.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Na podstawie rysopisów podanych przez pokrzywdzonego, wytypowali sprawców tego rozboju. 22 sierpnia zatrzymano jednego z nich, 24-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Na drugi dzień w ręce mundurowych wpadł drugi ze sprawców 29-letni wałbrzyszanin. 29-latek miał na swoim przestępczym koncie zniszczenie figurki Gwarka na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu.

Zebrane przez śledczych informacje i dowody pozwoliły na przedstawienie obu mężczyznom zarzutu rozboju. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres jednego miesiąca. W świetle obowiązujących przepisów obu mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group