Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 3928
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Niedźwiedzica: Był poszukiwany i proponował łapówkę

Poniedziałek, 28 lutego 2022, 6:42
Aktualizacja: 9:05
Autor: red
REGION, Niedźwiedzica: Był poszukiwany i proponował łapówkę
Fot. KMP Wałbrzych
Głuszyccy policjanci zatrzymali podczas interwencji mężczyznę. 54–latek wszczął awanturę i groził kobiecie, której na co dzień pomagał w utrzymaniu domu. Na miejscu mundurowi ustali, iż awanturujący się 54–latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawiania wolności za wcześniej popełnione czyny karalne.

W miniony czwartek przed godziną 20:00 policjanci z Komisariatu Policji w Głuszycy z polecenia dyżurnego udali się na interwencję do miejscowości Niedźwiedzica. Z relacji zgłaszającej wynikało, iż mężczyzna, który pomaga jej w codziennych obowiązkach, wszczął z nią awanturę i grozi pozbawieniem życia. Pokrzywdzona poprosiła o pomoc policjantów, gdyż 54-latek nie chciał opuścić jej domu.

Na miejscu mundurowi wylegitymowali awanturnika, gdzie po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże sklepowe. Jednak to nie był koniec jego problemów. Poszukiwany próbował uniknąć zatrzymania i podczas przejazdu radiowozem na komisariat zaoferował policjantom 1200 złotych za odstąpienie od dalszych czynności służbowych i uwolnienie go. Mundurowi poinformowali mężczyznę, że jego zachowanie jest przestępstwem. Mimo to 54-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego nalegał, aby policjanci uwolnili go, proponując jeszcze więcej pieniędzy. Podczas dalszych czynności ustalono, iż zatrzymany mógł uniknąć kary pozbywania wolności wpłacając na poczet kary grzywnę w wysokości 200 zł. Teraz jednak odpowie za próbę wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej, za które grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

2
20%
Cieszy
2
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
20%
Złości
4
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group