Czytających: 4609

Wałbrzych/Kraj: Czas na play off

Czwartek, 6 kwietnia 2023, 9:38
Aktualizacja: 9:56
W ostatnim meczu sezonu zasadniczego, wałbrzyski Górnik pokonał w Starogardzie Gdańskim miejscowy SKS 75–86.

Wałbrzyszanie już przed meczem mieli zapewnione 1. miejsce po sezonie zasadniczym i przystąpili do meczu bez Adriana Kordalskiego. Podopieczni Marcina Radomskiego bardzo poważnie potraktowali ten mecz. Wprawdzie w pierwszej kwarcie momentami gospodarze odskakiwali nam na 6 punktów, ale po 10 minutach mieliśmy remis po 20. W drugiej ćwiartce do stanu 37-35 oglądaliśmy walkę kosz za kosz. W ostatnich akcjach to jednak Górnicy wykazali się lepszą skutecznością i do przerwy było 39-47.

W 22. minucie po celnej trójce Majewskiego było 41-55, a po chwili już 41-59. Po kolejnych skutecznych akcjach w obronie i w ataku i celnej trójce Walskiego, w 26. minucie było 43-65. W końcówce miejscowi nieco zmniejszyli straty i po 30 minutach było 55-72. W ostatniej kwarcie gospodarze starali się niwelować dystans, ale stać ich było na zmniejszenie strat do 9 punktów. Na więcej biało-niebiescy im nie pozwolili i ostatecznie wygrali 75-86.

SKS Starogard Gdański - Górnik Trans eu. Zamek Książ Wałbrzych 75-86 (20-20, 19-27, 16-25, 20-14)

Górnik: Niedźwiedzki 22 (7 zbiórek), Majewski 21, Walski 16, Sitnik 8 (9 asyst), Stopierzyński 7 (6 zbiórek), Durski 5, Chidom 4 (8 zbiórek), Ratajczak 3, Sobkowiak 0, Kruszczyński 0.

W I rundzie play-off koszykarze Górnika Wałbrzych zmierzą się z Polonią Warszawa. W ewentualnym półfinale możemy trafić na wygranego z pary GKS Tychy - SKS Starogard Gdański.

Pary I rundy fazy play-off:

Górnik Wałbrzych - Polonia Warszawa
GKS Tychy - SKS Starogard Gdański
Dziki Warszawa - Decka Pelplin
HydroTruck Radom - Kotwica Kołobrzeg

Z I ligą pożegnali się Start II Lublin, Turów Zgorzelec i Polonia Bytom.

W sobotę i niedzielę (15 i 16 kwietnia) pierwsze dwa mecze z Polonią Warszawa w hali Aqua Zdrój. Gramy do trzech wygranych meczów.