Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2716
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Drogowy chuligan zatrzymany

Czwartek, 15 kwietnia 2021, 11:44
Aktualizacja: 11:45
Autor: red
Wałbrzych: Drogowy chuligan zatrzymany
Fot. KMP Wałbrzych
32–letni mężczyzna, który w poprzedni piątek zajechał drogę innemu uczestnikowi ruchu drogowego na jednej z głównych ulic naszego miasta, a następnie rozbił kijem szybę boczną w jego pojeździe oraz kierował w stosunku do pokrzywdzonego groźby karalne, został zatrzymany i odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło w poprzedni piątek przed południem. 32-latek poruszający się samochodem osobowym zajechał drogę innemu użytkownikowi drogi, zatrzymał swój pojazd, a następnie wyciągnął z niego kija i rozbił nim boczną szybę drugiego z samochodów. Następnie skierował groźby karalne w stosunku do 28-letniego wałbrzyszanina, wsiadł do swojego pojazdu i odjechał z miejsca zdarzenia.

Tego samego dnia do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zgłosił się pokrzywdzony. Policjanci zabezpieczyli nagranie z wideorejestratora i przyjęli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw oraz szeregu wykroczeń w ruchu drogowym. Podejrzany przez kilka dni ukrywał się przed organami ścigania, jednak ostatecznie we wtorek wieczorem został zatrzymany przez funkcjonariuszy pierwszego komisariatu i wczoraj doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie usłyszał zarzuty.

32-latek odpowie teraz przed sądem za rozbicie szyby w samochodzie, kierowanie gróźb karalnych w stosunku do pokrzywdzonego oraz popełnienie w tym samym czasie szeregu wykroczeń w ruchu drogowym - za co na dłuższy czas może teraz utracić prawo jazdy. Grozi mu również kara pozbawienia wolności do lat 5, a sąd w przypadku występku o charakterze chuligańskim - tak jak w tym przypadku - wymierza karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwa w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Podczas czynności procesowych podejrzany przyznał się do winy. Mężczyzna decyzją prokuratury ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz objęty został dozorem policyjnym.

Twoja reakcja na artykuł?

16
62%
Cieszy
5
19%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
3
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group