Wałbrzych: Górnik pokonał Gimbasket

Niedziela, 19 lutego 2012, 1:48
Aktualizacja: 12:08
Autor: Sven
Bez większych emocji, ale przy pełnej widowni Górnik Wałbrzych pokonał swoich rywali z Wrocławia.

Od pierwszych minut wałbrzyszanie zdobyli przewagę, której nie oddali już do końca meczu. Szybko zdobyli kilka punktów, a goście z Wrocławia pierwsze punkty zanotowali dopiero po pięciu minutach gry. Młodzi wałbrzyszanie pod kierunkiem najbardziej doświadczonego Adriana Stochmiałka kontrolowali przebieg gry i pierwsza kwarta zakończyła się wygraną JKKS Górnik Wałbrzych 22:11. Druga kwarta toczyła się również pod dyktando gospodarzy, którzy zdobyli kolejne 22 punkty na co Gimbasket Wrocław odpowiedział tylko 12 i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44 : 23.

Druga część meczu potwierdziła tylko dominację wałbrzyszan, którzy, co prawda obie kwarty zremisowali, ale nawet na chwilę ich prowadzenie w meczu nie było zagrożone. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 21 do 21, a czwarta po 20. W całym meczu wygrał JKKS Górnik Wałbrzych 85 : 64.

Dla naszych punktowali: Adrian Stochmiałek – 25, Kacper Wieczorek i Hubert Murzacz po 15, Dawid Wrona – 10, Paweł Maryniak – 8, Sebastian Narnicki – 7 i Szymon Jaskólski – 5.

Dla gości najwięcej punktów zdobyli: Maciej Kościuk – 20, Marcin Stach i Przemysław Wrona po 10.