Czytających: 4165

Wałbrzych: III liga koszykówki – Górnik Wałbrzych – WKK II Wrocław

Niedziela, 13 października 2013, 9:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 października 2013, 15:24
Koszykarze Górnika odnieśli drugie zwycięstwo, choć nie przyszło ono koszykarzom z Wałbrzycha łatwo.

Tym razem rywalem Górnika były rezerwy WKK Wrocław.

Pierwsza kwarta to koncertowa gra wałbrzyszan w defensywie. Młodzież z Wrocławia nie miała kompletnie pomysłu na sforsowanie twardo grającej defensywy biało-niebieskich. Dobra obrona przyniosła efekt, bowiem po 10 minutach nasi prowadzili różnicą 14 punktów. W drugiej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. Wałbrzyszanie dominowali na parkiecie i przewyższali swoich rywali w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Do przerwy 47-19.

Trzecia kwarta to był już inny Górnik. Nasi prowadzili sporą różnicą punktów i zaczęły się graczom trenera Arkadiusza Chlebdy przytrafiać dość proste błędy i straty. Zdecydowanie słabiej Górnik grał też w tym okresie w obronie i WKK II zaczął niwelować różnicę punktową. Podobnie było w ostatniej kwarcie, jednak doświadczona wałbrzyska ekipa nie pozwoliła młodym graczom z Wrocławia się doścignąć i w efekcie 12-punktowa wygrana Górnika.

Górnik Wałbrzych – WKK II Wrocław 77-65 (22-8, 25-11, 15-24, 15-22)

Górnik: Stochmiałek 16, Myślak 16, Iwański 15, Józefowicz 10, Fedoruk 7, Olszewski 6, Narnicki 5, Karwik 2, Krzymiński 0, Glapiński 0, Maryniak 0.