Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 2963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kierował autobusem „po alkoholu”

Czwartek, 23 listopada 2017, 13:41
Autor: red
Wałbrzych: Kierował autobusem „po alkoholu”
Fot. KMP Wałbrzych
Środowa kontrola przeprowadzona przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zakończyła się dla kierującego autobusem zatrzymaniem prawa jazdy. 45–letni świdniczanin miał dzisiaj jechać z uczniami jednej z wałbrzyskich szkół na wycieczkę do Wrocławia. Nie pojechał. Okazało się, że kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

Wałbrzyscy policjanci przyjechali na miejsce kontroli, kiedy kierujący autobusem podjeżdżał pod szkołę. Poza sprawdzeniem podstawowych elementów stanu technicznego pojazdu, funkcjonariusze poddali 45-latka także badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, iż mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Kierujący miał 0,28 promila alkoholu we krwi.

Policjanci odebrali świdniczaninowi prawo jazdy za pokwitowaniem, a na miejsce zdarzenia przyjechał inny, trzeźwy kierowca, który pojechał z uczniami na wycieczkę. Za kierowanie autobusem w stanie po użyciu alkoholu mężczyzna odpowie teraz przed sądem. 45-latkowi grozi wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group