Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 1950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Warszawa: Kucharze i kelnerzy z ZS Nr 7 jednymi z najlepszych w kraju

Środa, 9 listopada 2011, 15:03
Aktualizacja: 15:07
Autor: RED
Wałbrzych/Warszawa: Kucharze i kelnerzy z ZS Nr 7 jednymi z najlepszych w kraju
Fot. użyczone
II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Gastronomicznym ,,Kuchnia Polska na Mazowszu” zajęli uczniowie Zespołu Szkół Nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej z Wałbrzycha.

Celem konkursu – adresowanego do uczniów szkół gastronomicznych – było kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o polskiej tradycji kulinarnej. Do ścisłego finału, jaki odbył się 4 listopada w Warszawie, zostało zakwalifikowanych tylko 12 drużyn z terenu kraju, w tym trzyosobowa ekipa z Zespołu Szkół Nr 7 w Wałbrzychu w składzie: Bartosz Peter, Marcin Maciejewski oraz Jakub Sajdłowski pod opieką Katarzyny Kubiak.

Konkurs składał się z dwóch części: kulinarnej, zorganizowanego pod patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni według zasad regulaminowych (WACS) World Association of Chefs Societies oraz kelnerskiej pod patronatem Akademii Kelnerskiej Grzegorza Górnika.

W części kulinarnej profesjonalne jury składające się z Szefów Kuchni oceniało: przygotowanie i wygląd stanowiska pracy, czystość i profesjonalizm pracy, wygląd i aranżację potrawy, jej smak oraz dobór składników. Bartosz Peter i Marcin Maciejewski przygotowali maślanego suma z sałatką z podgrzybków i bobu na truflowej grzance z miętową pianką oraz danie główne: duet kurczaka z marchewkowym musem i grzybowym pęczakiem w asyście sosu estragonowego.

Jakub Sajdłowski stratował w Konkursie Kelnerskim, gdzie oceniano między innymi organizację pracy, sylwetkę kelnera, technikę i profesjonalizm pracy, prawidłowość wykonywanych czynności, estetykę wykonanego nakrycia, umiejętności z zakresu obsługi konsumenta oraz nakrycia stołu: klasyczne, jak i improstyl.

- Wiedza i umiejętności uczniów pozwoliły zająć im wysokie, drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie oraz potwierdziły, że o naszym tzw. gastronomiku z powodzeniem można mówić jako o jednym z najlepszych nie tylko w regionie, ale także i w kraju – komentuje Starosta Wałbrzyski Robert Ławski.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group