Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Środa, 22 sierpnia 2018 Godz.: 01:19:19 Imieniny: Marii, Cezarego, Tymoteusza Czytających: 12647 , Zalogowanych: 1 . Niezalogowany

Wiadomości, Wałbrzych

Rozwój przedsiębiorczości i innowacji w regionie wałbrzyskim

Niedziela, 1 lipca 2012, 14:03, ostatnia aktualizacja: 2012-07-01 14:04
red
Miej świadomość
Powstanie Warszawskie 1944 

Polska Środa, 22:29
01 sierpnia 2018

 
Najnowsze ogłoszenia
Mieszkanie 115 000 zl
Praca Karpacz, dobre zarobki
Opiekunka, podstawowy j. niem.
Opieka z podstawowym j.niem.
Oprawa muzyczna każdej imprezy
Został już tylko jeden Bocas
Ipad Apple 32gb lub zamienię
Tornister Herlitz Midi
Pensjonat do dzierżawy Karpacz
Pilnie zatrudnię
Zatrudnię osoby z Ukrainy
Papugi faliste
Kupię drewno olchę
Skup aut 691 035 913 gotówka
Kosiarka spalinowa
Zatrudnię kierwocę kategoria D
Szukam ciekawej pracy
Transport & przeprowadzki
Piaskowiec
2-pokojowe po remoncie

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry7
Biblioteka pod Atlantami4
Koncerty9
Inne41
 

25 czerwca 2012 roku w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest–Park" odbyło się szóste spotkanie panelowe z cyklu " Rozwój powiatu wałbrzyskiego w nowej perspektywie finansowania UE", które wiąże się z rozpoczęciem prac nad Strategią Rozwoju Powiatu Wałbrzyskiego na lata 2014 –2020. Celem spotkania było omówienie barier i szans na rozwój przedsiębiorczości w powiecie wałbrzyskim, ze szczególnym naciskiem na działania innowacyjne. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów lokalnych, urzędu pracy, pracodawców i instytucji wspierających rynek pracy w regionie.

Spotkanie otworzyła Monika Wybraniec, Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego, zapraszając do wysłuchania wykładu przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Kierownika Działu Programowania i Ewaluacji Regionalnego Programu Operacyjnego, Łukasza Urbanka. Przedstawiciel UMWD w swoim wystąpieniu poruszył główne założenia Strategii Europa 2020, która będzie funkcjonować w przyszłym okresie programowania na lata 2014-2020. Tematem przewodnim wykładu było "Wsparcie dla dolnośląskich firm w nowej perspektywie finansowej 2014-2020", w którym omówiono zakres obszarów tematycznych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dot. m.in. rozwoju technologicznego i innowacji, wzmacniania badań naukowych, wspierania transformacji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej we wszystkich sektorach, zapobieganie ryzyku i zarządzanie ryzykiem, ochrona środowiska i promowanie efektywnego gospodarowania zasobami oraz promowanie transportu zorganizowanego. Podczas spotkania głos zabrała W-ce Prezes Spółki WSSE Invest-Park w Wałbrzychu, Lidia Jarmułowicz , która przedstawiła możliwości funkcjonowania strefy ekonomicznej po 2014 roku, a także zaprezentowała film pokazujący rozmiar inwestycji w WSSE, omówiła zakres podjętych działań, dzięki którym udało się pozyskać nowych przedsiębiorców, przekazała również istotną informację dotyczącą możliwości funkcjonowania stref do 2026 r.

R E K L A M A

Zebrani mogli wysłuchać informacji odnoszącej się do zmian na rynku pracy, przedstawionej przez Zastępcę Przewodniczącego Zarządu Sudeckiego Związku Pracodawców, członka Powiatowej Rady Zatrudnienia w Wałbrzychu Tadeusza Choczaja W swojej prezentacji przedstawił zestawienia porównawcze na rynku pracy w naszym regionie w latach 2007- 2011, a także wnioski, iż w przyszłości należałoby położyć nacisk na działania innowacyjne i systemowe na rzecz długotrwale bezrobotnych, monitorowanie zmian gospodarczych i szybkiego reagowania na zmiany gospodarcze, podtrzymywanie siły nabywczej osób tracących pracę, utrzymywanie aktywności zawodowej, zwiększenie mobilności zawodowej oraz pracy na odległość, szkolenia w miejscu pracy oraz przekwalifikowanie zawodowe.

Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, Józef Gruszka zaprezentował dostępne formy wsparcia na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w powiecie wałbrzyskim i perspektywy na przyszłość, opowiedział również o działalności Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego, który jest instytucją wspierającą rozwój przedsiębiorstw na terenie Dolnego Śląska poprzez udzielanie preferencyjnych pożyczek ze środków własnych, Budżetu Państwa oraz Unii Europejskiej dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz podmiotów rozpoczynających działalność gospodarczą.

Następnie Dyrektor ds. Badań i Rozwoju z Agencji Rozwoju Innowacji Agnieszka Sapa -Mońska , przedstawiła możliwość zwiększenia szansy na sukces projektów innowacyjnych w nowej perspektywie finansowania, omówiła 7 priorytetów tematycznych, które dotyczą m.in. projektów na rzecz poprawy warunków ramowych i dostępu do finansowania badań i innowacji, poprawy warunków kształcenia, upowszechnienia szybkiego internetu, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz modernizacji rynków pracy. Z kolei Maciej Zarański z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zapoznał zgromadzonych słuchaczy z ideą funkcjonowania Klubu Innowatora, który w swym statucie zakłada innowacyjne projekty tworzone przez środowisko akademickie, rozwiązujące problemy jednostek samorządu terytorialnego. Są to rozwiązania oparte na wiedzy uniwersyteckiej, badaniach i trendach krajowych, europejskich i globalnych.

Część prelekcyjną zakończył wykład Artura Mazurkiewicza , Prezesa Zarządu heapmail Internet Solutions sp. z o.o. na temat "Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR)- perspektywa małego i średniego biznesu". Jest to koncepcja, według której przedsiębiorstwa na etapie budowania strategii , dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy. Działania realizowane w jej ramach są nie tylko częścią PR firmy, ale powinny wynikać z wysokiej świadomości społecznej przedsiębiorcy i jego głębszej potrzeby włączenia się w rozwiązywanie społecznie istotnych problemów, takich jak bezrobocie, ubóstwo, nierówne szanse na rynku pracy czy utrudniony dostęp do edukacji na wsi, a także niewystarczający poziom ochrony środowiska. Przedsiębiorca prowadzi firmę w sposób uwzględniający zarówno aspekty ekonomiczne jak i interes społeczny czy ekologiczny, pomiędzy którymi powinna zachodzić równowaga. Prezes heapmail wspomniał również o korzyściach wynikających z wcielenia koncepcji CSR dla sektora małego i średniego biznesu, wskazał również organizacje pozarządowe jako naturalnego partnera biznesu w działaniach na rzecz społeczności lokalnej.

Na zakończenie spotkania ciekawą dyskusję zainicjował Maciej Zarański z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który wraz z W-ce Prezes WSSE Lidią Jarmułowicz zaproponowali organizację spotkania o charakterze warsztatów, odnoszących się do problemów samorządów lokalnych i realnych możliwości rozwiązania ich w zakresie wzajemnej współpracy, chociażby tak istotnego problemu jak segregacja odpadów.

Justyna Pichowicz , Naczelnik Wydziału Promocji, Współpracy Zagranicznej i Funduszy Zewnętrznych Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu zobowiązała się do urzeczywistnienia pomysłu warsztatów.

Relacje z wcześniejszych spotkań oraz prezentacje na nich przedstawiane znaleźć można na stronie www.powiat.walbrzych.pl w zakładce Strategia Rozwoju Powiatu .

www.powiat.walbrzych.pl
Dodatki: Zapisz | Drukuj | Wyślij | Zapamiętaj
Następna wiadomość Powiat 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  02-07-2012 09:07 | ~benkmen | *.dialog.net.pl (78.8.*.*)
To już chyba powinien być jakiś jubileusz, bo co roku odbywają się konferencje na ten temat..wiecznie żywy.

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Święto straży miejskiej Święto straży miejskiej  (2)

Wałbrzych Wtorek, 15:48
21 sierpnia 2018

Dzień 29 sierpnia jest oficjalnym świętem straży gminnych i miejskich. Święto to zostało ustanowione...
Darmowych miejsc parkingowych pod szpitalami nie będzie [FOTO] Darmowych miejsc parkingowych pod szpitalami nie będzie   (4)

Wałbrzych Wtorek, 12:56
21 sierpnia 2018

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta najwięcej emocji wywołał wniosek radnych PiS–u dotyczący...
Na ulicy Przemysłowej kobiety układają kostkę brukową... [FOTO] Na ulicy Przemysłowej kobiety układają kostkę brukową...   (3)

Wałbrzych Wtorek, 13:16
21 sierpnia 2018

O tym, że obecnie trudno jest znaleźć wykwalifikowanych pracowników do wielu branż pisaliśmy...
Policjanci uratowali życie zdesperowanej kobiety Policjanci uratowali życie zdesperowanej kobiety 

REGION, Sokołowsko Wtorek, 15:32
21 sierpnia 2018

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach w minioną niedzielę dzięki szybkiemu i...
Będą utrudnienia w  ruchu Będą utrudnienia w ruchu 

REGION, Walim Wtorek, 07:55
21 sierpnia 2018

Już 24 sierpnia rozpoczynają się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski 2018. Na starcie w Walimiu pojawią...
<b> "Kolonia dla młodych artystów za nami [FOTO] </b> "Kolonia dla młodych artystów za nami  

Wałbrzych Piątek, 10:15
17 sierpnia 2018

Stowarzyszenie „MŁODY ARTYSTA” zakończyło realizację dwóch turnusów „Kolonii dla Młodych...
Starosta Jacek Cichura zdecydował się na start w wyborach burmistrza Boguszowa–Gorc Starosta Jacek Cichura zdecydował się na start w wyborach burmistrza Boguszowa–Gorc  (21)

REGION, Boguszów-Gorce Wtorek, 07:50
21 sierpnia 2018

Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura ogłosił, że w nadchodzących wyborach samorządowych będzie ubiegał...
Jeszcze żyjemy Półmaratonem Jeszcze żyjemy Półmaratonem 

Wałbrzych Poniedziałek, 15:02
20 sierpnia 2018

19. Toyota Półmaraton Wałbrzych ukończyło 3047 biegaczy na dwóch dystansach 21 km i 10,5 km. Jest to...
FlixBus otwiera kalendarz do listopada i umożliwia wygodną podróż w pojedynkę FlixBus otwiera kalendarz do listopada i umożliwia wygodną podróż w pojedynkę 

REGION Poniedziałek, 14:38
20 sierpnia 2018

Od dziś, pasażerowie FlixBusa mogą kupić bilety na podróż do 5 listopada. Przedłużenie kalendarza...
Pracuj krócej – rób więcej i lepiej Pracuj krócej – rób więcej i lepiej  (1)

Polska Środa, 10:30
1 sierpnia 2018

Jak zwiększyć efektywność w pracy równocześnie dbając o zdrowie? Rozwiązanie jest niemalże...
Marek Tarnacki kandydatem na burmistrza Boguszowa–Gorc Marek Tarnacki kandydatem na burmistrza Boguszowa–Gorc  (18)

REGION, Boguszów-Gorce Poniedziałek, 16:02
20 sierpnia 2018

Znamy nazwisko kolejnego kandydata na burmistrza Boguszowa–Gorc.
Nabór na lokale przy ulicy Husarskiej rozpocznie się we wrześniu Nabór na lokale przy ulicy Husarskiej rozpocznie się we wrześniu  (7)

Wałbrzych Poniedziałek, 15:32
20 sierpnia 2018

Jak informuje portal samorządowy.pl od września tego roku w Wałbrzychu planowany jest nabór lokatorów...
Zobacz więcej artykułów
 
 
Kalendarz wydarzeń
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

W czwartek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo