Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2479
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Nietrzeźwy kierujący wjechał w drzewo, a następnie próbował oddalić się z miejsca zdarzenia

Poniedziałek, 20 listopada 2017, 11:35
Aktualizacja: 12:37
Autor: red
powiat wałbrzyski: Nietrzeźwy kierujący wjechał w drzewo, a następnie próbował oddalić się z miejsca zdarzenia
Fot. KMP Wałbrzych
Wsiadł za kółko w stanie nietrzeźwości i na drodze łączącej Kamienną Górą z Jaczkowem uderzył kierowanym przez siebie samochodem marki Mazda w drzewo, a następnie, aby uniknąć odpowiedzialności uciekł z miejsca zdarzenia. Przy wparciu policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, którzy na miejsce przyjechali terenowym radiowozem mężczyzna został zatrzymany i stanie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło 18 listopada 2017 roku około godziny 12:30. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymali informację od dyżurnego jednostki o zdarzeniu drogowym na terenie powiatu wałbrzyskiego, na drodze wjazdowej do Jaczkowa od strony Kamiennej Góry.

Według zgłoszenia, nietrzeźwy kierujący przeciął oś jezdni, zjechał na przeciwny pas ruchu, pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Siła uderzenia wyrzuciła samochód poza drogę. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, zaczął uciekać polami w kierunku Kamiennej Góry.

Wałbrzyscy policjanci poprosili kamiennogórskich funkcjonariuszy o pomoc, którzy w tej sytuacji samochodem terenowym udali się w pościg za sprawcą zdarzenia. Mężczyzna szybko został zatrzymany. Badanie urządzeniem wykazało u 40-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego 2,65 promila alkoholu we krwi. Utracił on uprawnienia kategorii "B", a jego pojazd został odholowany na parking strzeżony.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 40-latek stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie dodatkowo z Kodeksu wykroczeń za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group