Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2674
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowe Strefy Płatnego Parkowania

Środa, 11 kwietnia 2012, 15:41
Aktualizacja: 15:41
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Nowe Strefy Płatnego Parkowania
Fot. red
Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego podjął decyzję, że na czterech drogach powiatowych w centrum Wałbrzycha (ul. Chrobrego, Al. Wyzwolenia, ul. Mickiewicza i ul. Piłsudskiego) zostaną wprowadzone Strefy Płatnego Parkowania (SPP).

Oznacza to, że we wskazanych obszarach wprowadzone zostanie stosowne oznakowanie pionowe i poziome oraz będą zamontowane parkometry, co umożliwi zarządcy dróg powiatowych pobieranie opłat za parkowanie zgodnie z zasadami określonymi w Uchwale Rady Miejskiej Wałbrzycha nr XXVI/236/08 z dnia 27 czerwca 2008 roku w sprawie ustalenia stref płatnego parkowania, ustalenia wysokości stawek za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefach płatnego parkowania, wprowadzenia opłat abonamentowych i zerowej stawki opłaty dla niektórych użytkowników drogi, określenia wysokości opłaty dodatkowej i ustalenia zasad pobierania tych opłat oraz w uchwałach zmieniających jej zapisy.

Obecnie przygotowywane są dokumenty do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na urządzenie i obsługę Strefy Płatnego Parkowania przy drogach powiatowych na terenie Wałbrzycha.

Wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania na drogach powiatowych ma na celu uporządkowanie systemu postoju pojazdów, zmniejszenie deficytu miejsc postojowych oraz zwiększenie rotacji parkujących pojazdów samochodowych. Aspekt finansowy - tzn. zysk stanowiący różnicę pomiędzy dochodem tworzonym z opłat za parkowanie a kosztem zorganizowania i obsługi SPP - jest na dzień dzisiejszy drugoplanowy, ale także brany pod uwagę.

Zasady i stawki określa Rada Miejska Wałbrzycha. To ona zakwalifikowała te ulice do I strefy parkowania, co oznacza, że za pierwszą godz. będzie obowiązywała stawka 3 zł, za drugą 3,60 zł, za trzecią 4,30 zł. Abonament dla mieszkańca to 30 zł za rok. Opłaty pobierane będą, zgodnie z ustaleniami Rady Miejskiej Wałbrzycha, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17.00, a w sobotę w godz. 9.00-14.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group