Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 4007
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Oszukane wałbrzyszanki

Wtorek, 9 czerwca 2020, 6:45
Aktualizacja: Środa, 10 czerwca 2020, 8:22
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Oszukane wałbrzyszanki
Fot. KMP Wałbrzych
Dolnośląscy i łódzcy policjanci namierzyli dwie osoby podejrzane w sprawie wyłudzeń metodą na "policjanta". Za każdym razem scenariusz zdarzeń był podobny – historia zaczynała się od połączenia telefonicznego, w trakcie którego sprawca starał się wywołać u swojej ofiary przekonanie, że jest prawdziwym funkcjonariuszem. Zatrzymani mężczyźni mają na swoim koncie dwa takie wyłudzenia, w wyniku których powstały straty w wysokości blisko 83 tysięcy złotych. Pokrzywdzone w wyniku nielegalnych działań zostały wałbrzyszanki.

Funkcjonariusze wydziałów kryminalnych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a także w Łodzi oraz jeleniogórskiej komendy miejskiej wspólnie z policjantami z komisariatów w Kowarach i Karpaczu, w wyniku realizacji sprawy operacyjnej namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 27 lat podejrzanych o wyłudzenie sporej kwoty pieniędzy od dwóch seniorek.

Cała historia zaczęła się od jednego telefonu - w trakcie rozmowy osoba po drugiej stronie słuchawki, według wciąż powtarzającego się modelu zachowania sprawców takich przestępstw, starała się przekonać kobiety w podeszłym wieku o tym, że jest z Policji. Następnie podstępem obydwie pokrzywdzone zmuszone zostały do przekazania swoich oszczędności. W jednym przypadku była to kwota 20 tysięcy złotych oraz warta 3 tysiące złotych biżuteria. Druga z kobiet utraciła środki pieniężne w wysokości 50 tysięcy złotych. Obie pokrzywdzone to mieszkanki Wałbrzycha.

Dodatkowo przy 34 - latku zabezpieczono amfetaminę w ilości, z której w wyniku porcjowania można by było uzyskać blisko 140 porcji handlowych tego narkotyku. Obaj mężczyźni będą teraz odpowiadali za swoje czyny przed sądem. Wobec starszego z mężczyzn sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Obu zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
5
33%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
5
33%
Złości
3
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group