Czytających: 4476

Wałbrzych: Pewna wygrana młodzików Górnika

Wtorek, 8 listopada 2011, 12:09
Aktualizacja: 12:10
Podopieczni Tadeusza Pogorzelskiego bardzo potrzebowali zwycięstwa po dość znacznej przegranej z WKK Wrocław i zamierzony cel udało się im osiągnąć.

Zwycięstwo w kolejnym meczu umacniało ich w pierwszej czwórce tabeli, które to miejsce zapewnia awans do dalszych rozgrywek po zakończeniu rundy zasadniczej.

Tym razem nasi nie dali szans Gwardii Wrocław, z którą wygrali wysoko bo aż 134-34. (19-12, 44-4, 31-6, 40-12).

Początek meczu nie wskazywał na tak znaczną przewagę. Nasi po pierwszych trzech minutach przegrywali 6-4 Jednak w miarę trwania meczu, przewaga Górnika coraz bardziej się powiększała. Przełom nastąpił w II kwarcie, gdzie nasi objęli zdecydowane prowadzenie. Na wyróżnienie w tym meczu na pewno zasługuje Dawid Kwiatkowski, który popisał się 100% skutecznością rzutów osobistych.

W naszej drużynie punktowali: Dawid Kwiatkowski 28, Bartek Szmidt 26, Jakub Grabka 22, Dominik Ziemski 19, Dawid Dabic 16, Wojtek Burdeński 12, Daniel Mizgalski 6, Jakub Wróblewski 4, Marcin Olejarz 1.