Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6172
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podsumowanie akcji "Bezpieczna droga do szkoły"

Poniedziałek, 12 września 2016, 15:40
Aktualizacja: 15:42
Autor: red
Wałbrzych: Podsumowanie akcji "Bezpieczna droga do szkoły"
Fot. KMP Wałbrzych
Zakończyła się policyjna akcja pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”.

Trwała ona od 1 do 9 września. Podstawowym zadaniem było zadbanie o najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Należy pamiętać o tym, iż pomimo zakończenia akcji policjanci, co najmniej do końca października, będą odwiedzać szkoły, przedszkola i prowadzić zajęcia dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze.

„Bezpieczna droga do szkoły”, to akcja znana już od wielu lat. Tegoroczna została właśnie zakończona. Podsumujmy, zatem efekty tych działań z punktu widzenia pracy policjantów. Skontrolowano ogółem 441 pojazdów, w tym 18 autobusów przewożących młodzież i dzieci do szkół. Kontrole te nie ujawniły poważniejszych nieprawidłowości. Policjanci zatrzymali 48 kierujących przekraczających prędkość w okolicach szkół. Za wyprzedzanie i omijanie tuż przez lub na przejściu dla pieszych mandatami ukaranych zostało 4 kierowców. Nie bez grzechów byli również piesi, którzy pomimo obecności mundurowanych lekceważyli zasady bezpieczeństwa. Jednak takich przypadków stwierdzono tylko 2. Należy podkreślić, że w rejonach szkół nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Bezpieczna droga do szkoły, to również spotkania z dziećmi. Prowadzone prelekcje obejmowały swoją tematyką min. zasady korzystania z przejść dla pieszych oraz bezpiecznego poruszania się po drogach. W tym roku do chwili obecnej policjanci uczestniczyli już w 33 takich spotkaniach, w których udział wzięło blisko 800 dzieci. W pogadankach brali udział również nauczyciele, jak i rodzice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group