Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 3677
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Ponad 100 tysięcy na „Trzy kroki do aktywności”

Sobota, 9 kwietnia 2011, 9:42
Aktualizacja: Środa, 27 kwietnia 2011, 11:05
Autor: PAW
REGION, Głuszyca: Ponad 100 tysięcy na „Trzy kroki do aktywności”
Fot. red
Gmina Głuszyca pozyskała 110 tys. zł na rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji na zadanie zatytułowane „Trzy kroki do aktywności”.

Środki te udało się pozyskać burmistrz Alicji Ogorzelec za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej. Środki pochodzą z Unii Europejskiej EFS w ramach PO KL Priorytet VII: Promocja integracji społecznej Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji.

Od 2008 roku projekt ten realizował głuszycki Ośrodek Pomocy Społecznej. Teraz dzięki pozyskanym środkom, kolejnych 20 mieszkańców gminy korzystających z pomocy społecznej, będących w wieku aktywności zawodowej, bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo, w tym niepełnosprawnych, skorzysta z pomocy. Uczestnicy projektu będą mogli spotkać się z doradcą społecznym, doradcą zawodowym, pedagogiem i psychologiem. Oprócz tego uczestników czeka udział w kursach i szkoleniach. W tym roku planowane są szkolenia ,,Mały architekt zieleni miejskiej – tworzenie i utrzymanie terenów zieleni miejskiej z podstawami przedsiębiorczości” oraz kurs ,,Ikebany”.

Projekt jest realizowany do 1 kwietnia i potrwa do końca września.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group