Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2743
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce/Czarny Bór: Seryjnie kradł paliwo z samochodów ciężarowych

Wtorek, 6 listopada 2018, 10:25
Aktualizacja: 12:29
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce/Czarny Bór: Seryjnie kradł paliwo z samochodów ciężarowych
Fot. KMP Wałbrzych
Przy wsparciu policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach zatrzymali 25–letniego mężczyznę, który w tym roku wielokrotnie dokonał kradzieży paliwa z zaparkowanych na terenie Boguszowa–Gorc oraz Czarnego Boru samochodów ciężarowych. Złodziej na swoim koncie ma także włamania do domku jednorodzinnego oraz domku letniskowego, a także altanek ogrodowych.

Sprawca w ręce policjantów wpadł podczas kontroli drogowej na terenie Kamiennej Góry. Działania operacyjne przeprowadzone przez boguszowskich funkcjonariuszy pozwoliły na postawienie 25-latkowi łącznie 17 zarzutów związanych z włamaniami do pojazdów, domów wolnostojących oraz altanek. Przestępca do procederu przestępczego obrał sobie dwie gminy - Czarny Bór oraz Boguszów-Gorce – i wszystkich przestępstw dokonał na przełomie od stycznia do października tego roku.

Podejrzany między innymi włamał się do domku jednorodzinnego w Borównie, z którego ukradł agregat prądotwórczy, wielokrotnie kradł paliwo, w ilościach od kilkudziesięciu do kilkuset litrów, z zaparkowanych na terenie gmin Czarny Bór oraz Boguszów-Gorce samochodów ciężarowych i maszyn do robót ziemnych, a także jest odpowiedzialny za włamanie do domku letniskowego w Czarnym Borze oraz za trzy włamania do altanek.

Straty wyliczone zostały przy wszystkich tych przestępstwach na łącznie kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Podczas przeprowadzonego przez policjantów eksperymentu procesowego boguszowianin przyznał się do wszystkich czynów i wskazał miejsca ich popełnienia. Za kradzieże z włamaniami może trafić za kraty więzienia na 10 lat. Policjanci w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania sprawcy odzyskali część skradzionego mienia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
57%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group