Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2865
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Targi pracy i prezentacje zawodowe”

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 21 lutego 2012, 15:06
Aktualizacja: 15:07
Autor: red
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
Ponad takim hasłem ponad 50 wystawców z sześciu dolnośląskich powiatów prezentowało swoją ofertę uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na zorganizowanym przez Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu spotkaniu w Zespole Szkół nr 5. W targach wzięli udział także m.in. Starosta Wałbrzyski Robert Ławski oraz Wicestarosta Augustyn Skrętkowicz.

- Dla Powiatu Wałbrzyskiego jednym z priorytetów jest edukacja zawodowa. Dlatego stawiamy na wysoką jakość kształcenia, stąd też nasze pracownie będziemy wkrótce wyposażać w sprzęt za blisko 5 mln zł, a kierunki, w jakich kształcimy, konsultujemy z pracodawcami z naszego terenu. Zależy nam na tym, aby kształcić profesjonalnie i zgodnie z zapotrzebowaniem lokalnego rynku pracy – wyjaśniał obecny na targach Starosta Wałbrzyski Robert Ławski.

Współorganizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół nr 5 – to na jego terenie ustawiono kilkadziesiąt wystawowych pawilonów, w których swoją ofertę edukacyjno-zawodową prezentowały uczelnie wyższe i szkoły ponadgimnazjalne z powiatów: wałbrzyskiego, świdnickiego, kłodzkiego, ząbkowickiego, dzierżoniowskiego i kamiennogórskiego. W targach wzięły także udział przedsiębiorstwa, organizacje samorządu gospodarczego, organizacje pracodawców, uczelnie wyższe oraz instytucje rynku. Starosta Wałbrzyski Robert Ławski oraz także obecny na spotkaniu Wicestarosta Augustyn Skrętkowicz zgodnie podkreślali, że targi są jedną z ciekawszych promocji szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Wałbrzyski, a organizowane przez CiZ targi stanowią dobry przykład współpracy między ośrodkiem doradztwa zawodowego a szkołami ponadgimnazjlanymi.

,,Targi Pracy i prezentacje zawodowe” były realizowane w ramach projektu pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”, który ma na celu m.in. podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group