• Sobota, 19 stycznia 2019
  • Godz. 3:25
  • Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
  • Czytających: 3389
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Trwa akcja "Znicz". W Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim na razie bez groźnych zdarzeń

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Piątek, 2 listopada 2018, 12:25
Aktualizacja: 14:28
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Ogólnopolska akcja pod kryptonimem „Znicz 2018” rozpoczęła się w minioną środę i potrwa, aż do poniedziałkowych godzin porannych, kiedy to ostatni podróżujący wrócą z długiego weekendu do miejsc zamieszkania.

Wczoraj w okolicach wałbrzyskich cmentarzy oraz nekropolii w powiecie wałbrzyskim policjanci ze względu na duży natłok pojazdów często kierowali ruchem. W związku z obchodami Dnia Wszystkich Świętych na naszym terenie nie odnotowano jednak poważniejszych zdarzeń kryminalnych związanych bezpośrednio z tym dniem, ani żadnego wypadku drogowego. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali natomiast na ul. Głównej w Wałbrzychu jedną nietrzeźwą kierującą – 33-letnią mieszkankę powiatu wałbrzyskiego.

Najprawdopodobniej największe utrudnienia w okolicach cmentarzy wystąpiły właśnie 1 listopada. Do końca akcji "Znicz 2018" jednak funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji oraz kryminalni będą na posterunkach w rejonach najważniejszych skrzyżowań oraz cmentarzy dbać o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób przyjezdnych.

Przypomnijmy, że działania „Znicz 2018” ukierunkowane są między innymi na zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Policjanci „drogówki” sprawdzają, czy kierujący przestrzegają ograniczeń prędkości, czy stosują wraz z pasażerami pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci przewożone są w fotelikach lub specjalnie do tego przygotowanych urządzeniach. Oczywiście mundurowi dokonują kontroli stanu trzeźwości kierujących oraz sprawdzają stan techniczny pojazdów. Podczas akcji funkcjonariusze zwracają uwagę na bezpieczeństwo pieszych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group