Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4469
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Trzymiesięczny areszt dla dwóch mężczyzn za pobicie i stawianie gróźb

Wtorek, 30 stycznia 2018, 17:12
Aktualizacja: 17:16
Autor: red
REGION, Mieroszów: Trzymiesięczny areszt dla dwóch mężczyzn za pobicie i stawianie gróźb
Fot. KMP Wałbrzych
Uwięzili dwoje małoletnich w mieszkaniu, pobili oraz przy użyciu noża grozili jednemu z nich śmiercią, a następnie kiedy na ratunek przybiegł zaalarmowany o zdarzeniu ojczym, pobili także jego. Groźnych przestępców bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali policjanci Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wraz z policjantami z Boguszowa–Gorc. Dwaj mieroszowianie decyzją sądu trafili już na 3 miesiące do aresztu.

27 stycznia w godzinach wieczornych 37-latek wraz ze swoim 30-letnim kolegą bez przyczyny siłą zaciągnęli dwoje małoletnich mieszkańców Mieroszowa do swojego mieszkania przy ul. Mickiewicza w tej miejscowości, a następnie pobili 16-letniego chłopca i zagrozili mu pozbawieniem życia przykładając nóż do szyi. Poinformowany o zaistniałym zdarzeniu ojczym małoletniego próbował ratować dzieci, jednak i on został brutalnie pobity.

Zaalarmowani policjanci niezwłocznie podjęli interwencję i w wyniku działań operacyjnych chwilę po zdarzeniu zatrzymali obu przestępców. Starszy z nich podczas doprowadzania do jednostki Policji dodatkowo groził samym funkcjonariuszom.

Okazało się, że 37 i 30-latek byli już karani za podobne przestępstwa. Tym samym 30-latkowi grozi 12-letni pobyt w więzieniu, a 37-latkowi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. W stosunku do sprawców Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował już środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego tymczasowego aresztowania.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group