Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3680
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tym razem ukradli motorower i laptopa

Środa, 20 lipca 2011, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: red
Wałbrzych: Tym razem ukradli motorower i laptopa
Fot. red
Wałbrzyscy policjanci ujęli mężczyznę, który 17 lipca tego roku posługując się oryginalnym, wcześniej skradzionym kluczem do prywatnego mieszkania, włamał się do niego, skąd ukradł laptopa o wartości 1500 zł. Funkcjonariusze zatrzymali też dwóch mężczyzn podejrzanych o to, że jeden z nich ukradł w sierpniu 2010 roku motorower o wartości 2500 zł, a drugi natomiast o to, że kupił ów motorower po wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

Dobę po zgłoszeniu przestępstwa, wałbrzyscy policjanci IV komisariatu ustalili i ujęli w pobliżu miejsca zamieszkania 27-letniego mężczyznę podejrzanego o to, że posługując się oryginalnym kluczem włamał się do jednego z mieszkań przy ulicy Nowy Świat, skąd ukradł laptopa o wartości 1500 złotych. Policjanci zabezpieczyli skradziony komputer w pobliskim lombardzie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, ma on na swoim koncie jeszcze kilka innych grzechów. Śledczy z „czwórki” udowodnili 27-latkowi, że jest on sprawcą trzech włamań do piwnic. Kradł elektronarzędzia, które następnie sprzedawał w lombardzie. Zatrzymany niedawno opuścił zakład karny, w którym odsiadywał wyrok za podobne przestępstwa. Teraz będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa, za co grozi mu nawet do 15 lat pobytu za więziennymi kratami.

Wałbrzyscy policjanci I komisariatu ustalili i ujęli dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich to 31-letni wałbrzyszanin, który w sierpniu ubiegłego roku w Szczawnie-Zdroju ukradł motorower o wartości 2500 złotych, a drugi natomiast to 20-latek, który kupił ów motorower płacąc za niego telefonem komórkowym o wartości około 500 złotych. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów. Za kradzież, jak i paserstwo, grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group