Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4328
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uratował ludzi przed zaczadzeniem

Czwartek, 26 listopada 2015, 6:50
Aktualizacja: 7:11
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Uratował ludzi przed zaczadzeniem
Fot. red.
Policjant z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu w czasie wolnym od służby ruszył na pomoc potrzebującym. Dzięki jego szybkiej reakcji nie doszło do rozprzestrzenienia się pożaru w 10–cio kondygnacyjnym budynku. Z zadymionego mieszkania wyprowadził dwoje ludzi, którzy tylko dzięki temu nie ulegli zaczadzeniu.

21 listopada st. sierż. Daniel Rakowiecki przebywając w 10-kondygnacyjnym bloku przy ul. Blankowej poczuł woń spalenizny na klatce schodowej. Spod drzwi jednego z mieszkań wydobywał się dym. Ponieważ nikt nie otwierał policjant sforsował drzwi.

Mieszkanie było zadymione. Funkcjonariuszowi udało się dobudzić, nietrzeźwych lokatorów mieszkania i wyprowadzić ich na zewnątrz. Tylko dzięki szybkiej reakcji 60-letnia kobieta i 55-letni mężczyzna nie ulegli zaczadzeniu, a pożar nie rozprzestrzenił się na całe mieszkanie. Okazało się, że lokatorzy mieszkania zostawili na kuchni gazowej garnek z jedzeniem. Od tego zajęła się kuchnia. Przybyli na miejsce strażacy stwierdzili realne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców.

Daniel Rakowiecki za swoją postawę został wyróżniony na odprawie służbowej przez Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu insp. Andrzeja Baszturę. Policjant usłyszał podziękowania za swoją postawę.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group